Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polbank: internauci zaskoczeni modernizacją

13-03-2009, 08:53
Listy Czytelników

Internetowy serwis transakcyjny Polbanku nie działa, a klienci nie zostali o tym powiadomieni – donosi nasz Czytelnik. Dyrektor Generalny Polbanku zapewnia, że są to prace modernizacyjne i nie ma się czego obawiać. Powiadomił też, że udostępniono bezpłatny alternatywny sposób składania dyspozycji.

Internauta podpisujący się jako "Klient" pisał w liście do DI:

Piszę w sprawie związanej z Polbankiem.

Na to, co się tam dzieje, brak jest słów. Od wczoraj próbuję się dostać do konta przez internet i nic. Dzisiaj w końcu zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że tak ma być do końca tygodnia! Przerażony i zdziwiony pytam się, czy umieścili o tym gdzieś jakąś informację, na co otrzymałem odpowiedź: "Teraz pana informuję". Mam do zrealizowania ważne przelewy, a nikogo nie interesują moje bankowe problemy. Już od początku byłem zdegustowany ich systemem informatycznym. Strona bardzo wolna, lokaty można zakładać tylko w określonych godzinach itp., ale to już gruba przesada. Odcięli klientom dostęp do ich oszczędności. Przelewy można ewentualnie wykonywać przez telefon, ale za opłatą.

Gęsia skórka wychodzi, gdy czyta się komunikaty podczas prób logowania, np:

Kod błędu   Wiadomość  Missing value A116002pol01 / Missing value A116002eng01

lub w ogóle podczas prób wejścia na stronę:

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Nawet nie pomyślą o polskich komunikatach.

Czy ich praktyki można zgłosić? Nie wydaje się, aby było to legalne, tym bardziej, że bez jakiegokolwiek uprzedzenia. (...) Powinni również umożliwić wykonywanie przelewów przez telefon za darmo. (...) Nie stać mnie na to, żeby ktoś żartował sobie ze mnie i moich pieniędzy.

Co na to bank? Dyrektor Generalny Polbank EFG Kazimierz Stańczak w oświadczeniu dla Dziennika Internautów przyznał, że trwają prace modernizacyjne i zastępczo umożliwiono bezpłatne składanie dyspozycji przez serwis Polbank24. Uchylił się jednak od odpowiedzi na pytanie, dlaczego bank nie poinformował klientów o planowanych pracach.

Co prawda, z oświadczenia wynika, że pojawiła się informacja na stronie internetowej. Rzeczywiście, obecnie na stronie logowania znajduje się informacja o "utrudnieniach w korzystaniu z bankowości internetowej". Nie ma jednak żadnej informacji na głównej stronie banku ani w komunikatach prasowych, a wspomniana strona logowania nie zawsze się załaduje, o czym pisze także Czytelnik. 

Poniżej pełne oświadczenie Dyrektora Generalnego Polbanku:

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że utrudnienia pojawiające się w dostępie do bankowości internetowej Polbank24 spowodowane są koniecznością wdrożenia nowych funkcjonalności oraz rozbudową serwerów. Celem przeprowadzanych modyfikacji jest zapewnienie lepszej obsługi systematycznie rosnącej grupie klientów bankowości internetowej.

Prace wdrożeniowe zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem i miały zakończyć się w ten weekend, o czym informowaliśmy naszych klientów. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie udało się nam dotrzymać tego terminu i prace trwają nadal.

Niektóre z części systemu są obecnie na bieżąco modyfikowane, co sprawia, że system bankowości internetowej Polbank24 nie działa z pełną wydajnością. Z tego powodu nasi klienci mogą doświadczyć chwilowych utrudnień w dostępie do bankowości internetowej, o czym informujemy na stronie WWW i poprzez Infolinię banku.

Chcąc ułatwić naszym klientom wykonywanie transakcji w dniach, w których prowadzone są prace wdrożeniowe, umożliwiliśmy bezpłatne składanie dyspozycji przelewu w oddziale Polbanku lub poprzez Serwis Polbank24 pod numerem 0 801 822 822 / 022 3 822 822 dla posiadaczy PIN-u do usługi telefonicznej.

Pragnę podkreślić, że wszystkie prace zostały wcześniej zaplanowane i nie mają żadnego wpływu na bezpieczeństwo środków pieniężnych naszych klientów. Prace rozwojowe planujemy zakończyć w tym tygodniu.


Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl