Polacy pobili rekord w zakupach internetowych?

24-12-2014, 09:30

W ostatnim tygodniu przed Wigilią (15-21 grudnia) wskaźnik Świątecznego Barometru Poczty Polskiej osiągnął poziom 190,86%. To oznacza, że przez sortownie Poczty Polskiej przeszło w tym okresie prawie dwa razy więcej paczek niż zwykle.

W analogicznym tygodniu ubiegłego roku, który wtedy również był tygodniem rekordowym, odczyt Barometru wyniósł 169,95%, a więc był niższy o jedną czwartą niż w tym roku.

– Spodziewaliśmy się rekordu paczkowego, nie sądziliśmy jednak, ze wskaźnik przekroczy 90%. Rekord świadczy o tym, że Polacy już na dobre polubili zakupy online. Wiedzą też kiedy zamówić prezenty w sklepach internetowych, aby wygodnie i bezpiecznie otrzymać przesyłkę na czas – komentuje Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP Poczty Polskiej.

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej to wyrażony w procentach stosunek liczby wszystkich paczek wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w danym tygodniu do średniej przeciętnej liczby paczek wysłanych tygodniowo w okresie od 1 lutego do 31 października. Przykładowo, jeśli barometr pokazuje wartość 150%, to liczba wysłanych w danym tygodniu paczek przekracza średnią liczbę paczek wysłanych tygodniowo od 1 lutego do 31 października o 50%. Do barometru wliczane są wszystkie paczki pocztowe krajowe i zagraniczne oraz przesyłki kurierskie Pocztex i EMS nadawane za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. Po kliknięciu w obrazem można zobaczyć jego powiększoną wersję.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy