Pół miliarda urządzeń z Windows 8 na koniec 2013 roku?

23-05-2012, 11:17

Steve Ballmer szefujący Microsoftowi po raz kolejny podzielił się prognozą związaną ze sprzedażą flagowego systemu operacyjnego swojego koncernu. I tym razem nie zabrakło optymizmu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dyrektor generalny Microsoftu ujawnił, że w 2012 roku sprzedanych ma zostać 350 milionów urządzeń wyposażonych w Windowsa 7. Jest to najpopularniejsza obecnie platforma rozwijana przez Redmond.

Czytaj także: HP stawia na ultrabooki

Podczas przemówienia na Seoul Digital Forum w Korei Południowej Ballmer podzielił się również swoimi przewidywaniami dotyczącymi nowego Windowsa 8. Jego zdaniem system, który ma znaleźć zastosowanie również na urządzeniach z ekranami dotykowymi, do końca 2013 roku będzie zainstalowany na około 500 milionach urządzeń.

Szef koncernu z Redmond określił nową platformę jako "odrodzenie" dla Microsoftu, który na razie bardzo słabo radzi sobie na urządzeniach przenośnych (zob. AFP, Microsoft sees 'rebirth' with new Windows 8 system). Za trzy do pięciu lat będzie tylko kilka ekosystemów, które zdołają naprawdę zdobyć masę krytyczną - powiedział Ballmer.

Jak informowaliśmy niedawno, urządzenia dopasowane do nowego Windowsa 8 przygotowuje już m.in. Acer oraz Asus. Wcześniej o specjalne podzespoły dla energooszczędnych sprzętów z dotykowymi ekranami zatroszczyli się również producenci układów Intel oraz AMD.

Czytaj także: AMD przygotowuje procesory specjalnie dla nowego Windowsa


Źródło: AFP, Neowin, AMD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.