Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Znanych jest już wiele projektów opartych o Google Maps. Swoje mapy mają użytkownicy Jabbera (Jobble), irlandzkie pociągi, a nawet przestępcy w Chicago... Teraz pora na rewolucję wśród użytkowników komunikatora Skype!

Dzisiejsze technologie pozwalają prowadzić nam prawdziwie mobilne biuro. Pod jednym numerem telefonu, identyfikatorem komunikatora, czy adresem e-mail możemy być osiągalni z dowolnego miejsca na świecie. Klient nie ma pojęcia, czy dzwoniąc na lokalny numer, dodzwoni się do pokoju obok, czy może na drugą półkulę...

Czasem jednak warto jest wiedzieć, gdzie przebywa osoba z którą rozmawiamy... I nie mówimy tu o aktywnych metodach lokalizacji (np. opisywane niedawno na łamach DI namierzanie telefonów komórkowych), ale o dobrowolnym ujawnieniu obecnego miejsca pobytu.

Od momentu, kiedy Google opublikowało API do swoich map, praktycznie każda większa społeczność internautów zapragnęła stworzyć mapkę, na której punktami zaznaczeni byliby użytkownicy mający ze sobą coś wspólnego - zazwyczaj oprogramowanie, jakiego używają, lub webserwis, z którego korzystają.

Teraz i użytkownicy komunikatora Skype mają możliwość łatwego zaznaczenia swojej lokacji na mapie świata. Wszystko co trzeba zrobić, to dodać do swojej listy kontaktów użytkownika sksweets i wysłać mu wiadomość w postaci


#location <długość geograficzna pobytu> <szerokość geograficzna pobytu>

...i gotowe!

Problemem może być zdobycie parametrów geograficznych, ale i tu z pomocą przychodzi Google - wystarczy kliknąć na mapie swoje miejsce - i otrzymamy odpowiednią dla niego długość jak i szerokość geograficzną.

Użytkownikom komunikatora Skype, chcącym skorzystać z usługi polecam ilustrowany poradnik, znakomicie opisujący cały proces zaznaczania swojej pozycji na Skype'owej mapie świata.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Skype Journal