Poczta Polska i Facebook razem zadbają o przyszłość polskiej e-gospodarki

13-07-2015, 15:03

Co mają wspólnego Poczta Polska, Facebook i UPC? Te firmy stworzyły nową koalicję, która ma prowadzić "aktywny dialog z decydentami" na temat przyszłości polskiej e-gospodarki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Poczta Polska, Dirlango, Facebook, Microsoft oraz UPC Polska, pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej, powołały inicjatywę o nazwie Thinktankcyfrowy.pl (TTCpl). Celem tej inicjatywy ma być stworzenie "platformy debaty i analiz", która będzie wspierać rozwój polskiej gospodarki cyfrowej, będzie forum dialogu i wymiany dobrych praktyk. 

Pierwszym projektem realizowanym na zlecenie think tanku ma być raport pt. "Cyfryzacja Polskiej Gospodarki", przedstawiający aktualny stan wykorzystania potencjału cyfrowego w Polskiej gospodarce oraz związane z nim szanse i wyzwania dla biznesu.

Wśród celów nowej platformy znajduje się "aktywny dialog z decydentami" mający wyeliminować bariery regulacyjne. Moim zdaniem to ciekawa informacja, bo przecież podmioty zagraniczne, takie jak Facebook czy Microsoft, mają uczestniczyć w inicjatywie, której celem jest wpływanie na naszych polityków. Robienie tego ramię w ramię z tak ważnym podmiotem jak Poczta Polska jest naprawdę interesujące. 

ThinkTankcyfrowy.pl

Oficjalne wypowiedzi na ten temat są oczywiście ogólnikowe, ale da się z nich wyczytać cele nowej inicjatywy.

- Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów rozwojowych i wzrostu konkurencyjności w kontekście wyzwań dynamicznie zmieniającej się globalnej gospodarki i rodzącego się Jednolitego Rynku Cyfrowego w Europie (...) potrzebujemy odpowiednich warunków do dalszych inwestycji w infrastrukturę cyfrową, a także polityki konkurencji, która sprzyjać będzie budowie skali przez firmy działające i inwestujące w Polsce - mówiła Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej, UPC Polska.

- Poza dzieleniem się wiedzą i dobrymi praktykami chcemy również promować przyjazne warunki stymulujące innowacyjną przedsiębiorczość i eliminować bariery dla rozwoju cyfrowej gospodarki w Polsce - mówił przedstawiciel Facebooka Jakub Turowski. 

- Chcemy również pokazywać decydentom bariery w rozwoju gospodarki cyfrowej, które wspólnym zaangażowaniem zainteresowanych stron należy eliminować - powiedział przedstawiciel Microsoftu Piotr Marczuk.

Czas pokaże, jak bardzo wpływowa będzie ta nowa inicjatywa. W Polsce toczy się wiele dyskusji dotyczących e-gospodarki i oczywiście istnieją różne "ośrodki opinii" podpowiadające, co robić dalej. Aż 130 firm zrzesza Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). Wśród tych firm jest Microsoft, ale nie Facebook. Znaczący producenci sprzętu są zrzeszeni w ZIPSEE. Są też organizacje pozarządowe zainteresowane problemami e-społeczeństwa, które mogą w różnych sytuacjach stawać ramię w ramię z firmami albo przeciwko nim. Thinktankcyfrowy.pl może w ciekawy sposób uzupełnić ten zestaw podmiotów zainteresowanych wpływaniem na cyfrową rzeczywistość. Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.