Pobierz bezpłatnie "Poradnik e-commerce" IAB Polska i przyjdź na "IAB Akademię eCommerce"

PATRONAT MEDIALNY 09-10-2012, 08:07

Czy zastanawiałeś się nad rozpoczęciem sprzedaży w internecie? A może już prowadzisz swój e-biznes i chciałbyś ugruntować swoją wiedzę? Grupa Robocza E-commerce działająca przy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska opracowała poradnik przyjazny dla każdego entuzjasty e-commerce do pobrania na akademiaecommerce.pl.

- Poradnik e-commerce powstał z myślą o polskich sklepach internetowych. Zarówno tych, które dopiero powstają, jak i tych, które działają już jakiś czas, ale myślą o rozwinięciu swojego e-biznesu. Nie każdy właściciel sklepu czuje się ekspertem w dziedzinie usability, e-marketingu, prawie dóbr elektronicznych czy płatnościach online. Poradnik pomoże zorientować się, jak zacząć przygodę z e-biznesem lub jak rozwinąć swoją firmę online, by działała optymalnie i przynosiła jeszcze większe zyski - powiedziała Ula Lachowicz, PayLane, ekspert Grupy Roboczej E-commerce IAB Polska.

"Poradnik e-commerce" jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chciałby prowadzić lub już prowadzi swój biznes w internecie. Autorzy tego poradnika obrali sobie za cel przyjazne zaprezentowanie najróżniejszych aspektów działalności w sieci. Internet stał się dziś niezwykle atrakcyjnym kanałem sprzedaży, warto dowiedzieć się, jak z niego efektywnie korzystać.

- Szacuje się, że rynek e-commerce w Polsce w ciągu 2011 roku wzrósł o ponad 30 proc. i wyniósł niemal 18 miliardów złotych. To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Naturalne zatem jest, że wiele firm w rozszerzeniu sprzedaży o kanał internetowy upatruje szansę na zażegnanie widma kryzysu i zwiększenie przychodów. Co istotne, w internecie odnaleźć można obecnie przedstawicieli praktycznie każdej branży - napisał Michał Kraus, PR&Marketing Manager z Empathy Internet Software House, ekspert Grupy Roboczej E-commerce, we wstępie do "Poradnika e-commerce".

Poradnik to pierwszy krok. Eksperci Grupy Roboczej E-commerce, nie ograniczyli się jedynie do jego napisania. Postanowili bowiem zorganizować konferencję "IAB Akademia eCommerce", która będzie okazją, żeby porozmawiać na żywo z autorami podręcznika. Skorzystaj z okazji! Grupa robocza e-Commerce przy IAB wydała poradnik dla tych, którzy chcą wejść w handel online. Podczas Akademii eCommerce tematy z poradnika zostaną rozszerzone oraz wzbogacone o case-studies. Będzie też okazja do rozmowy z autorami poszczególnych rozdziałów – powiedział Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante, ekspert Grupy Roboczej E-commerce.

Podczas konferencji będzie można doświadczyć e-commerce na kilka sposobów. Podczas merytorycznych, nastawionych narzędziowo, prelekcji oraz studiów przypadku opisujących działania sprzedażowe w internecie z życia wzięte będzie można poznać e-commerce z każdej strony. W części wystawienniczej poznasz rozwiązania, jakie oferują jedne z najlepszych firm e-commerce w Polsce. Ponadto dla tych, którzy jeszcze bardziej chcieliby pogłębić swoją wiedzę, przewidziane są szkolenia.

Już dziś pobierz "Poradnik e-commerce" ze strony akademiaecommerce.pl i zapisz się na "IAB Akademię eCommerce".


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy