Po obniżce cen tablety od HP świetnie się sprzedają

22-08-2011, 22:00

Choć HP nie zarobi na TouchPadzie, niska cena pozwoli pozbyć się go z magazynów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Tablety z systemem webOS sprzedawały się bardzo źle, jednak stało się coś, co pozwoliło zmienić ten stan rzeczy - obniżenie cen.

>>Czytaj także: HP: Koniec urządzeń z webOS. Co się stanie z systemem?

Sonda
Czy praca jako Tester Jakości Deali to praca marzeń?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Niedawno informowano o tym, że w sklepach może być nawet 270 tysięcy tabletów od HP, na których nie było chętnych. Potencjalnych nabywców odstraszał mało znany system i stosunkowo wysoka cena (nawet 499 dolarów).

Na początku sierpnia, zaledwie miesiąc po premierze HP obniżyło o 100 dolarów ceny swoich urządzeń, które wciąż pozostawały jednak na stosunkowo wysokich poziomach. Pod koniec ubiegłego tygodnia HP się poddało, stwierdzając, że nie zamierza już więcej tworzyć tabletów z webOS. Aby pomimo to zachęcić do zakupów, HP jeszcze bardziej opuściło ceny.

Za model tabletu Wi-Fi 16 GB klienci muszą zapłacić 99 dolarów, natomiast wersja 32-gigabajtowa udostępniona została za 149 dolarów. To kilkukrotnie mniej niż początkowo, a mnożąc różnicę przez liczbę stworzonych urządzeń, widać wyraźnie, jak bolesny musiał to być krok dla HP.

Urządzenia z webOS szybko znalazły nabywców, a jak informowaliśmy wcześniej, autorów aplikacji na tę platformę z otwartymi rękami przyjął Microsoft, który zaoferował im darmowe urządzenia z Windows Phone oraz serię szkoleń.

>>Czytaj także: Decydujący krok dla systemu webOS firmy Palm i HP


Źródło: PC World


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.