Po godzinach: Strategiczna gra dla dzieci z gatunku tower defense

Katarzyna Stachurska 26-09-2015, 09:29

Wszelkiego gry z gatunku Tower Defense cieszą się ostatnio dużą popularnością wśród najmłodszych. Nic dziwnego – są przyjemną realizacją modelu gry strategicznej. Obecnie na rynku produkcje te posiadają sporo ciekawych i oryginalnych rozwiązań, dzięki czemu nie ograniczają się do powtarzalności i jednego utartego schematu rozgrywki oraz nierzadko dostępne są również na urządzenia mobilne.

Grą tego typu jest między innymi Bloons Tower Defense 5. Jak sama nazwa wskazuje, piąta odsłona serii, gdzie musimy ochronić swoją „bazę” przed nalotem, najwyraźniej niebezpiecznych, różnokolorowych balonów. Aby to osiągnąć musimy wykorzystać wieże – małpki oraz inne obiekty miotające w adwersarzy strzałkami lub wywołujące efekty pozwalające na osłabienie wyjątkowo potężnych „okazów”.bloons tower defense

Mechanika rozgrywki nie różni się specjalnie od innych, podobnych produkcji. Za pokonanych, nadchodzących falami (z przerwami pozwalającymi graczowi na przygotowanie się do kolejnej) wrogów otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na ulepszanie posiadanych już małpich wieżyczek bądź „konstrukcję” nowych. Pokonując kolejne etapy będziemy także otrzymywali dostęp do nowych budynków, które niejednokrotnie okażą się niezbędne do zwyciężenia na dalszych etapów, jak na przykład obiekty spowalniające wrogów czy zadających im obrażenia, kiedy po nich przechodzą (czy raczej: przelatują).Jak wspomniano wcześniej, przeciwnikiem dziecka w Bloons Tower Defense są balony. Występuje ich kilka rodzajów, które posiadają odmienne właściwości i mogą wymagać od nas adaptowania stylu rozgrywki do częstotliwości pojawiania się konkretnych „okazów”. Mamy więc, między innymi, zwykłe czerwone baloniki, szybko poruszające się niebieskie czy też „zakamuflowane”, których nasze wieże nie mogą zaatakować, dopóki nie pozbędziemy się wszystkich innych w danej fali.bloons tower defense

Oprócz tego, gra pozwala nam na wykonywanie codziennie nowych zadań dających nam dostęp do nowych wież lub też nagradzających w inny sposób - pieniędzmi bądź dostępem do nowych ulepszeń. Możemy także rywalizować z pozostałymi graczami o najwyższe miejsce w rankingu lub spróbować swoich sił w trybie wyzwań.

 

Autor:
Katarzyna Stachurska
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tower defensetag Pokitag po godzinach
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: