Po godzinach: Sports Heads Football Championship

01-11-2015, 09:23

Rynek gier sportowych, zarówno tych na komputery osobiste jak i konsole, zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony najmłodszych graczy. Dzisiaj mamy dostęp do ogromnej ilości rozmaitych produkcji tego typu, czyli wszelkiego rodzaju symulatorów wyścigów samochodowych, wirtualnego hokeja czy koszykówki a nawet możliwość wzięcia udziału w igrzyskach olimpijskich.

Jeśli interesujemy się piłką nożną, to ciekawą i dosyć oryginalną grą, która pojawiła się w ostatnim czasie na przeglądarki internetowe jest Sports Heads Football Championship 2015 – 2016, w którym możemy pokierować piłkarzem z ogromną głową, grając przeciwko komputerowo sterowanym zawodnikiem albo z naszym kolegą przy jednym komputerze.

Rozpoczynając zabawę mamy do wyboru dwa tryby rozgrywki: możemy zagrać „szybki” mecz na wybranych przez siebie warunkach, jak na przykład częstotliwość pojawiania się różnego rodzaju wzmocnień i wiele innych; lub sprawdzić swoje umiejętności w trybie kariery, w którym musimy stawić czoło przeciwnikom w dziesięciu spotkaniach, wraz z którymi rośnie poziom trudności. Możemy także odblokowywać rozmaite osiągnięcia pozwalające nam na kierowanie nowymi postaciami oraz dające dostęp do nowych boisk i innych.

gra football

Sama gra  jest dosyć łatwa do opanowania: aby zwyciężyć musimy przy pomocy wspomnianej wcześniej ogromnej głowy lub umiejętnych kopnięć umieścić piłkę w bramce drugiego gracza – wygrywa ten, kto zdobędzie w ten sposób najwięcej punktów w określonych ramach czasowych. Gdzie można w nią zagrać? Pod tym linkiem!

Sterowanie jest bardzo proste: poruszamy się oraz skaczemy przy pomocy klawiszy strzałek lub tradycyjnego WSAD, zaś przy pomocy spacji lub „P”, jeśli gramy w trybie dwóch graczy przy jednym komputerze, kopiemy piłkę. Mecze rozgrywają się na niewielkich, dwuwymiarowych planszach, na których końcach umieszczone są bramki, gdzie musimy trafić piłką. Musimy jednak starać się nie tylko celnie kopać, ale również sterować naszą postacią – piłkarz jeśli nie będzie utrzymywany praktycznie w ciągłym ruchu upadnie, gdyż fizyka działa w tej grze na postaci w ten sposób, że traktowane są one jak lalki, które, jeśli zostaną pozostawione same sobie, nie utrzymają się na nogach. Może być to na początku nie lada przeszkodą, ale wbrew pozorom nie jest takie trudne do okiełznania, zaś jeśli mamy możliwość zagrać z przyjacielem lub kimś bliskim, potrafi być bardzo zabawne.

 

Autor: Kamila Staroborska
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Pokitag po godzinachtag gry przeglądarkowe
To warto przeczytać

fot. geralt  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: