Po 11 Forum Gospodarczym

08-03-2019, 18:32

Podczas 11 Forum Gospodarczego TIME (4-5.03.2019) podpisano porozumienie na rzecz edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji i nowoczesnych technologii. Przyznano także nagrody firmom i osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju rynku teleinformatycznego.

„Porozumienie: na rzecz edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz promocji Polski jako centrum światowych cyfrowych innowacji w ramach inicjatywy Digital Week (Cyfrowy Tydzień 01.10- 10.10)” zostało sygnowane przez: Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej (PIKE), Krajową Izbę Komunikacji Ethernetowej (KIKE), Fundację Digital Poland oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Ideą przewodnią podpisanej konwencji jest „tworzenie i wykorzystywanie nowoczesnych technik i technologii w życiu oraz biznesie, jak również społeczeństwo posiadające odpowiednie kompetencje cyfrowe będące dzisiaj kluczowymi elementami innowacyjnej gospodarki, które stanowią o konkurencyjności państwa na arenie międzynarodowej”

Podczas tegorocznej edycji forum przyznano także nagrody firmom i osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju rynku teleinformatycznego.

Laureatami zostali:

  • W kategorii Polska Firma Roku ICT nagrodę otrzymała firma Synerise za wdrożenie innowacyjnego programu edukacyjnego opartego na sztucznej inteligencji. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły firmy: Atende Software oraz INEA.
  • W kategorii Międzynarodowa Firma Roku ICT nagrodę otrzymała firma Microsoft za rozwój ekosystemu partnerów wdrażających rozwiązania oparte o chmurę obliczeniową. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły firmy: Orange, UPC oraz Siemens.

Tytuł Ambasadora ICT w obszarze nauki i edukacji otrzymał prof. dr hab. inż. Józef Modelski - specjalista w zakresie radiotechniki, zaangażowany we współpracę przy budowie sieci telefoniki komórkowej i bezprzewodowej transmisji danych wszystkich generacji oraz twórca Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Źródło: PIIT


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31