Plus zostaje w polskich rękach. Miliarder wygrał z konkurencją

Dziennik.pl 23-06-2011, 21:13

Jeden z najbogatszych Polaków pokonał zagraniczne telekomy i fundusze inwestycyjne. Przygotował taką ofertę, że właściciele Plusa nie mogli odmówić i przyznali mu wyłączność na negocjacje. Teraz trwa uzgadnianie końcowych punktów umowy sprzedaży firmy.

Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Cyfrowego Polsatu, uzyskał wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu Polkomtelu – wynika z informacji „DGP”. Taką decyzję podjęli właściciele firm: KGHM, PGE, PKN Orlen, Węglokoks oraz brytyjski Vodafone. Teraz ustalane będą ostateczne warunki cenowe uwzględniające zadłużenie i dywidendę – mówi nasz rozmówca.

Biznesmen oferuje za operatora sieci Plus 18 mld zł, a kredytu na dokonanie transakcji, jak ustalił „DGP”, udzieli mu konsorcjum pięciu banków, w skład którego wchodzą instytucje polskie i zagraniczne. Z walki o przejęcie posiadającej 14 mln klientów sieci komórkowej Plus odpadły norweski operator Telenor oraz amerykański fundusz inwestycyjny Apax. Wcześniej z wyścigu wycofał się jeden z faworytów, szwedzki operator Telia Sonera.

Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule pt. Plus zostaje w polskich rękach. Miliarder wygrał z konkurencją

Michał Fura

dziennik.pl

 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Zygmunt Solorz-Żaktag przejęciatag Polkomteltag Plus
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy