Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Hewlett-Packard wymieni ok. 70 tys. baterii w laptopach, które mogą się przegrzać i stwarzać zagrożenie pożaru. Podobne przypadki zdarzały się już w przeszłości również innym firmom, takim jak Apple, Lenovo, Nokia czy Dell.

Przykładowe zdjęcie wadliwej baterii HP
fot. CPSC - Przykładowe zdjęcie wadliwej baterii HP
Sprawa dotyczy 9 modeli z serii HP Pavilions, 9 modeli z serii Compaq Presarios, laptopów HP G6000 i HP G7000 oraz HP Compaq 6720s sprzedanych w okresie sierpień 2007 - marzec 2008. Pełna lista modeli dostępna jest na stronie Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów (Consumer Product Safety Commision - CPSC).

Do tej pory do CPSC wpłynęły 2 zgłoszenia dotyczące przypadków zapalenia felernych baterii, w których na szczęście nikt nie ucierpiał - donosi CNET.

Aby sprawdzić, czy bateria pochodzi z wadliwej serii, należy porównać numer seryjny z wzorem dostępnym na stronie CPSC.

Inni giganci też wymieniali baterie

W przeszłości Dziennik Internautów informował o wymianie przegrzewających się baterii w produktach konkurencyjnych dla HP firm. W sierpniu 2004 r. Apple zadecydowało o wymianie ok. 28 tys. baterii używanych w komputerach PowerBook G4. Dwa lata później Dell spotkała podobna sytuacja, jednak skala problemu była o wiele większa. Wówczas na wymianę czekało 4,1 mln baterii, z czego niecałe 9 tys. znalazło się w Polsce.

Miesiąc później, we wrześniu 2006 roku Matsushita Electric Industrial Co. rozpoczęła wymianę 6 tys. baterii. Z kolei w marcu 2007 r. Lenovo uruchomiła program wymiany 208 tys. wadliwych baterii wyprodukowanych przez Sanyo.

Olbrzymią liczbę baterii wymieniła również fińska Nokia. Opisywana sytuacja dotyczyła aż ok. 46 mln baterii, z których ok. 340 tys. mogło trafić do Polski. Wadę produkcyjną zaliczyły również bezprzewodowe kierownice do konsoli Xbox 360.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: CNET, CPSC