PlayStation Vita wkrótce z mapami i funkcją nagrywania obrazu

07-02-2012, 18:46

Sony jeszcze w tym tygodniu udostępni poprawki dla posiadaczy konsoli PlayStation Vita - czytamy na oficjalnym blogu japońskiego przedsiębiorstwa.

Nowości przygotowane przez Sony mają bez wątpienia pomóc w konkurowaniu z coraz popularniejszymi smartfonami, które podkopują rynek konsol mobilnych. Posiadacze nowego urządzenia od japońskiego producenta z pewnością docenią aktualizacje.

Czytaj także: Sony zmieni prezesa już w kwietniu

W oprogramowaniu oznaczonym numerem 1.6, na użytkowników ma czekać m.in. funkcja nagrywania wideo, ale również przeglądania map. PlayStation Vita wykorzystywała będzie usługę mapową firmy Google, a zatem aby skorzystać z nowej funkcji, niezbędne będzie połączenie z internetem. W ten sposób Sony może również zwiększyć zainteresowanie urządzeniem z modułem 3G, który w przypadku gier nie jest zbyt często wykorzystywany (zwykle wystarcza Wi-Fi).

Kamery wbudowane w konsolę od Sony oferują wyłącznie rozdzielczość VGA, jednak wystarcza to do nagrywania prostych filmów. Do tej pory PlayStation Vita mogła robić wyłącznie zdjęcia, zatem również jest to istotny postęp w stosunku do wcześniejszej wersji oprogramowania. Nowe urządzenia mają trafić na polski rynek już 22 lutego.

Warto przypomnieć, że niedawno Sony zapewniało, iż to właśnie dzięki grom firmie uda się przywrócić zyskowność. Coraz większa liczba wysokiej jakości smartfonów utrudnia jednak sprzedaż konsoli PlayStation Vita. Osoby korzystające z mobilnej rozrywki wyłącznie od święta często nie widzą sensu w zakupie dodatkowego urządzenia.

Czytaj także: Sony tnie ceny tabletów


Źródło: Sony
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy