Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Płacenie zegarkiem Apple będzie wymagało odblokowania, ale nie zawsze

09-03-2015, 12:49

Dziś Apple powinna ujawnić nowe informacje o swoim zegarku. Sprzyja to plotkom i zgadywankom, ale jedna informacja została już potwierdzona. Funkcja płacenia zegarkiem może się obejść bez TouchID i będzie wymagała odblokowania zegarka, ale nie każdorazowo

Dziś wieczorem firma Apple, na konferencji pn. Spring forward, powinna ujawnić kolejne informacje o zegarku Apple Watch. Liczni komentatorzy spodziewają się, że Apple ujawni dokładne informacje o dostępności i cenach produktu. Być może poznamy jakieś nowe aplikacje i funkcje, które do tej pory nie były szeroko omawiane. Być może firma Apple całkowicie nas zaskoczy, a może będziemy rozczarowani? To wszystko okaże się już dziś. 

Nie mamy zamiaru uczestniczyć w zgadywankach. Chcemy natomiast zwrócić Waszą uwagę na to, że jedna ciekawa informacja została potwierdzona już przed weekendem. Przedstawiciel Apple Eddy Cue powiedział serwisowi CNET, jak dokładnie będzie działać płacenie za pomocą zegarka. Już od dawna mówiono, że Apple Watch będzie obsługiwał płatności Apple Pay, ale przecież płatności Apple Pay są potwierdzane odciskiem palca w iPhonie. Jak to rozwiązać w przypadku zegarka?

Apple Watch

Odblokuj i płać

Jak wyjaśnia CNET, użytkownicy będą "odblokowywać" zegarek po włożeniu go na rękę, poprzez wpisanie hasła na zegarku lub dotknięcie czytnika odcisków palców na smartfonie. Nie będzie trzeba dodatkowo tego robić przy każdym korzystaniu z Apple Pay. Dopóki urządzenie nie będzie zdjęte z ręki, pozostanie "odblokowane".

Płatności Apple Pay w zasadzie wymagają iPhone'a 6 lub 6 Plus. Apple Watch ma to zmienić, bo zegarek posiada układ NFC i nie będzie bezwzględnie wymagał korzystania z TouchID. Dzięki zegarkowi użytkownicy starszych urządzeń iPhone będą mieli możliwość korzystania z Apple Pay (mamy tu na myśli posiadaczy iPhone od wersji 5 wzwyż). 

Informacje o tym, że Apple Watch będzie odblokowywany w opisany sposób, pojawiały się już w ubiegłym roku. Teraz jednak informacja została potwierdzona przez znanego przedstawiciela Apple. Maniacy od bezpieczeństwa mogą się zacząć zastanawiać nad tym, czy tych zabezpieczeń Apple nie da się jakoś obejść (nie licząc najbardziej brutalnego rozwiązania, jakim byłoby np. ogłuszenie człowieka i zaciągnięcie go do terminala z zegarkiem na ręce).

Sonda
Zegarek Apple to będzie hit czy klapa?
  • hit!
  • klapa
wyniki  komentarze

Płatności ważne dla smartwatchy

Apple Watch może wprowadzić wiele nowości, ale naprawdę udany produkt nie może być za bardzo innowacyjny. Właściwie wystarczyłyby 2 lub 3 funkcje, których ludzie bardzo chcieliby używać. Obserwatorzy rynku uważają, że płatności za pomocą zegarka mogą być jedną z takich funkcji, istotnych dla napędzenia zapotrzebowania na urządzenia nowej kategorii. Wiadomo, że nad konkurencyjnym rozwiązaniem płacenia za pomocą zegarków pracuje Swatch, firma kojarzona z rynkiem zegarków luksusowych.  

W ogóle konkurencja na rynku smartwatchy może być interesująca właśnie z powodu producentów zegarków. Zazwyczaj wydaje nam się, że tylko firmy takie jak Apple czy Samsung mogą wdrożyć nowe inteligentne zegarki. Trzeba jednak pamiętać, że producenci zegarków też mają duże doświadczenie, ciekawe technologie i patenty oraz interes w zdobywaniu nowego rynku urządzeń inteligentnych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Ciemna strona UX w KrakowieOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data