Pierwszy kwartał korzystny dla producentów pecetów

12-04-2012, 12:51

W związku z większym zapotrzebowaniem na komputery osobiste w Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce sprzedaż pecetów w pierwszym kwartale była większa niż przewidywano - poinformowała firma badawcza Gartner.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pomimo wcześniejszych prognoz zwiastujących spadek sprzedaży pecetów w skali globalnej o 1,2% na początku roku, liczba dostarczonych do sklepów urządzeń tego typu wzrosła do 80 milionów w pierwszym kwartale.

Czytaj także: Były szef Acera pokieruje europejskim oddziałem Lenovo

Jak zauważają analitycy Gartnera, zainteresowanie pecetami wciąż jest w dużej mierze uzależnione od kraju. W Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce sprzedaż maszyn tego typu wzrosła aż o 6,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem, jednak już w Azji wskaźnik ten nie przekracza 2%. Niedawno m.in. firma Acer informowała, że zamierza wykorzystać zainteresowanie pecetami użytkowników na Starym Kontynencie.

- Choć przemysł PC miał duże nadzieje związane ze wzrostami na rozwijających się rynkach, spowolnienie w wielu krajach to ostrzeżenie dla producentów, że przyszły wzrost nie może w dużej mierze zależeć od tego typu regionów, pomimo niewielkiego nasycenia w wielu krajach - powiedział analityk Mikako Kitagawa z firmy Gartner.

Mniej komputerów trafiło natomiast na początku roku do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych (spadek o 3,5%), choć i tak jest to wynik o wiele lepszy, niż prognozowali wcześniej analitycy. Najpopularniejszym dostawcą komputerów PC pozostaje HP z udziałami w rynku na poziomie 17,2% i wzrostem sprzedaży o 3,5% w pierwszym kwartale roku.

Czytaj także: Dell szuka nowego szefa działu technologicznego


Źródło: Gartner


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.