Pierwszy chmurowy smartfon Acera jeszcze w tym roku

13-02-2012, 14:53

Smartfon CloudMobile od firmy Acer zadebiutuje jeszcze w trzecim kwartale tego roku - poinformował serwis DigiTimes, powołując się na informacje pochodzące od tajwańskiego producenta.

CloudMobile będzie pierwszym smartfonem obsługującym usługę chmurową Acer Cloud, a testową wersję urządzenia będzie można obejrzeć już pod koniec lutego na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Smartfon CloudMobile ma być wyposażony w Androida 4.1, a także niezwykle mocny 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. Wygodę korzystania z nowoczesnych usług ma zapewnić duży 4,3-calowy ekran HD. Nie mogło zabraknąć również wsparcia dla standardu bezprzewodowego HSPA+.

Dzięki Acer Cloud użytkownicy będą mogli na przykład uzyskiwać dostęp do danych przechowywanych na swoich komputerach z poziomu smartfona w dowolnym momencie. Na razie tajwański producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat swojego nowego rozwiązania, jednak ma ono zostać zaprezentowane na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach już w drugim kwartale tego roku.

Według wcześniejszych prognoz analityków jeszcze w tym roku Acer może znów zacząć zarabiać. Choć koncern planuje wejść na niezwykle konkurencyjny rynek smartfonów, największe nadzieje firma wiąże z produkcją ultrabooków. Nowoczesne komputery przenośne wyższej klasy są wspierane również na wielu frontach przez producenta procesorów Intel.

Czytaj także: Szef Acera wróży sukces ultrabookom


Źródło: DigiTimes, Acer
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy