Pierwsze PIT-y do dziś, także elektronicznie

31-01-2011, 08:39

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej (PIT-28). W tym roku można to zrobić w wersji elektronicznej.

Ministerstwo finansów przypomina, że w tym roku zeznanie PIT-28, deklaracje PIT-16A i PIT-19A można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W przypadku popełnienia błędu w formularzu w ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Zeznanie można złożyć, korzystając z darmowego programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl (w zakładce „Do pobrania”).

Ministerstwo przypomina też, że rozliczając się na formularzu PIT-28 można korzystać z przysługujących ulg i odliczeń, przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Dodatkowo uproszczono sposób przekazania 1 proc. podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Nie trzeba podawać już nazwy organizacji, wystarczy jej numer w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy