Pierwsza na świecie aplikacja z Przepisami gry w piłkę nożną ma polskie korzenie

20-09-2019, 18:31

Polacy stworzyli pierwszą globalną aplikację z Przepisami Gry w piłkę nożną. Aplikacja powstała dla Międzynarodowej Rady Piłkarskiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Aplikacja mobilna zawiera aktualne i kompletne Przepisy Gry w piłkę nożną 2019/20, a także m.in. praktyczne wskazówki dla sędziów czy protokół VAR (ang. Video Assistant Referees, system powtórek wideo).

Autorem Przepisów jest Międzynarodowa Rada Piłkarska (The IFAB), która powstała w 1886 roku. Do dziś jako jedyna organizacja na świecie ustala Przepisy Gry, które obowiązują we wszystkich meczach, m.in. rozgrywkach polskiej Ekstraklasy. To również ona co roku aktualizuje przepisy, decydując o tym, jak zmienia się futbol. Dlatego aplikacja mobilna zawiera także opis wszystkich najnowszych zmian wraz z wyjaśnieniem, dlaczego zostały wprowadzone przez The IFAB. Pozwala też zobaczyć, jak tekst konkretnych przepisów zmienił się w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Pierwsza odsłona aplikacji, stworzonej wspólnie z wrocławską Grupą Me & My Friends, skierowana jest przede wszystkim skierowana do profesjonalistów - sędziów piłkarskich, którzy stosują Przepisy Gry podczas meczów. Jest dostępna w czterech oficjalnych językach organizacji The IFAB: angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. 

Długofalowa współpraca polskiej firmy z The IFAB rozpoczęła się w marcu 2016 roku od wygranego przetargu  na przygotowanie i wdrożenie portalu internetowego theifab.com. Jego premiera miała miejsce w maju 2016 roku, tuż przed Mistrzostwami Europy we Francji.


Następny artykuł » zamknij

Cyfrowa gra o wszystko


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.