Pierwsza beta Firefoksa 8 z nowym asystentem dodatków

30-09-2011, 12:55

Testowa wersja popularnej wyszukiwarki, choć pojawia się zaledwie kilka tygodni po poprzedniej, wyposażona jest w cały szereg interesujących nowości.

W pierwszej becie Firefoksa 8 znajdziemy przede wszystkim usprawnioną obsługę dodatków. Użytkownicy niejednokrotnie mieli problemy z rozszerzeniami, które nie zawsze były zgodne z nowymi wersjami programu.

Czytaj także: Chrome może wyprzedzić Firefoksa jeszcze w tym roku

Sonda
Korzystasz z testowych wydań Firefoksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Po uruchomieniu nowego Firefoksa zaktualizowany asystent dodatków pomoże odszukać nowe wersje rozszerzeń bądź jeśli ich nie znajdzie, wyłączyć niektóre z nich. Jedną z widocznych nowości jest również wyświetlanie pobieranych przez nas w ostatnim czasie plików w oknie historii.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami Mozilli udało się także zaimplementować system umożliwiający blokowanie instalowania dodatków przez zewnętrzne aplikacje. Różnego rodzaju wtyczki czy panele były wgrywane przez wiele popularnych narzędzi, co często zaskakiwało i irytowało użytkowników przeglądarki.

Twitter w polu wyszukiwania Firefoksa
fot. - Twitter w polu wyszukiwania Firefoksa
Mozilla zapewnia również, że udało się jej przyśpieszyć działanie narzędzia dzięki lepszej obsłudze wielowątkowości, a przeglądarka powinna także szybciej uruchamiać się w przypadku przywracania ostatniej sesji. W nowym Firefoksie nie mogło zabraknąć ukłonu w stronę mediów społecznościowych, a w pasku wyszukiwania pojawiła się w związku z tym możliwość szybkiego odnalezienia wpisów z Twittera.

Testową wersję Firefoksa 8 Beta można pobrać ze strony Mozilli.

Czytaj także: Dłuższy cykl wydawniczy Firefoksa dla przedsiębiorstw?


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930