Philips cofa aktualizację, która wprowadzała "DRM dla żarówek"

16-12-2015, 14:25

Firma Philips ograniczyła możliwość korzystania z żarówek innych producentów w swoim systemie inteligentnego oświetlenia. Teraz wycofuje się z tej decyzji po przeanalizowaniu krytyki.

Wczoraj pisałem o DRM w oświetleniu. Chodziło o to, że firma Philips zaktualizowała oprogramowanie swoich systemów oświetlenia. W wyniku aktualizacji zablokowana została możliwość używania żarówek innych producentów. Sprawa dotyczyła może niewielu klientów, ale poruszyła wielu innych ludzi. Po pierwsze, klienci mogli kupować system Philipsa wiedząc, że zawsze mogą skorzystać z zamienników. Poza tym chodziło o zasadę. Klient powinien mieć możliwość używania innych żarówek, jeśli nie ma ku temu technicznych przeszkód. Pisaliśmy o tym w tekście pt. DRM w oświetleniu już jest. Philips aktualizuje firmware i zmusza do używania wybranych żarówek.

Philips cofnie aktualizację

Na szczęście udało się zbudować zainteresowanie wokół tej sprawy i Philips zrozumiał, że popełnił błąd. Firma wycofa aktualizację oprogramowania. Dziś otrzymaliśmy następujące oświadczenie firmy Philips. 

Szanowny Panie Redaktorze,

W nawiązaniu do Pana artykułu o Philips HUE, chciałabym poinformować, że w ostatnim czasie zaktualizowaliśmy oprogramowanie dla systemu Philips Hue, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższy komfort korzystania ze zintegrowanego systemu oświetlenia. Zmiany tej dokonaliśmy w dobrej wierze. Niestety nie doceniliśmy wpływu, jaki wywrze ona na niewielką liczbę Klientów korzystających z żarówek innych marek, którymi nie da się sterować przy użyciu oprogramowania Philips Hue. W związku z obawami wyrażanymi przez naszych Klientów postanowiliśmy cofnąć aktualizację oprogramowania, dzięki czemu żarówki innych producentów będą mogły tak jak wcześniej współpracować z systemem Philips Hue.

Obecnie pracujemy nad cofnięciem aktualizacji. Niezwłocznie poinformujemy o tym, kiedy poprawka będzie gotowa.

Firma Philips pozostaje wierna ambicji zapewnienia swoim Klientom jak najlepszego doświadczenia związanego z korzystaniem ze zintegrowanych systemów oświetlenia. Dlatego uruchomiliśmy program partnerski Friends of Hue, w ramach którego produkty i platformy innych marek są testowane i certyfikowane pod kątem ich kompatybilności z systemem Philips Hue. Klienci korzystający z żarówek nieposiadających certyfikatu mogą nadal doświadczać podobnych problemów wynikających z braku kompatybilności, związanych m.in. z wygaszaniem świateł, generowaniem właściwych kolorów i scenerii świetlnych. Philips zaprasza inne marki do współpracy w ramach programu Friends of Hue, zapewniającego Klientom bezproblemowe korzystanie z najlepszych rozwiązań oświetleniowych.

Pozdawiam,
Urszula Karniewicz
Menedżer komunikacji korporacyjnej Philips

To miło, że firma słucha głosu klientów i potencjalnych klientów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930