Pecety upodabniają się do tabletów

22-04-2011, 11:46

Tablety nie wpływają na zmniejszenie się sprzedaży standardowych komputerów przenośnych, mają jednak istotny wpływ na ich przyszłość.

Liczba tabletów szybko wzrasta i według ABI w tym roku może zostać sprzedanych nawet 50 milionów tego typu urządzeń. Jak wpłyną na krajobraz rynku IT?

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko

Sonda
Komputery będą w przyszłości bardziej podobne do tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Badania przeprowadzone przez Strategy Analytics pokazują, że ponad 61 proc. firm w Stanach Zjednoczonych chwali się, iż ich pracownicy wykorzystują tablety. Do tej pory zastosowania biznesowe kojarzyły się głównie z komputerami desktopowymi, zatem logiczne wydaje się, że zwiększona sprzedaż nowego rodzaju urządzeń, zmniejszy na przykład zapotrzebowanie na laptopy.

Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Eksperci wskazują, iż obawy o to, że tablety pochłoną standardowe komputery "zwyczajnie nie stały się rzeczywistością". Zamiast tego przenośne urządzenia coraz mocniej wpływają na zmiany w znanych od wielu lat pecetach.

Zarówno Apple, jak i Microsoft będą implementowały w swoich nowych systemach funkcje znane dobrze ze smartfonów oraz tabletów. Zmiany w tym kierunku są widoczne już teraz, chociażby w uproszczonym ekranie logowania w Windows 8 czy Mac OS X Lion. Prawdziwa rewolucja odbędzie się jednak na polu aplikacji, które mają być maksymalnie przenośne.

Al Hilwa z IDC przypuszcza, że niedługo w komputerach PC normą będą czujniki ruchu oraz ekrany dotykowe. Zwiększać ma się także liczba dostępnych sensorów, takich jak chociażby odbiorniki GPS wbudowane w laptopy.

>>Czytaj także: Tysiące witryn zniknęło z sieci przez błąd w Amazon EC2


Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy