PayByNet teraz także dla klientów Banku Millennium

11-03-2010, 23:03

System gwarantowanych płatności internetowych PayByNet został udostępniony klientom Banku Millennium. To trzeci bank w Polsce - po Banku Nordea i Citi Handlowym - który uruchomił tę usługę.

Przelew realizowany poprzez PayByNet jest przesyłany bezpośrednio i w pełnej kwocie na konto e-sklepu lub jednostki administracji publicznej. Wpłacana kwota nie jest pomniejszana o prowizję dla pośrednika. Co więcej, sklep otrzymuje informację o realizacji przelewu, zanim pieniądze fizycznie znajdą się na jego koncie. Dzięki temu może bezzwłocznie wysłać towar, co ma znaczenie w przypadku zakupu produktów i usług o krótkim terminie ważności.

>> Czytaj także: Ruszyły płatności online z gwarancją

- KIR S.A., nadzorująca realizację przelewów na polskim rynku międzybankowym, pełni w systemie PayByNet rolę gwaranta płatności - tłumaczy Artur Wojtczuk z Krajowej Izby Rozliczeniowej. – Ta gwarancja jest podstawą do wysłania towaru. Dzięki temu zamówienie zrealizowane zostanie znacznie szybciej, niż w przypadku płatności dokonanych przez firmy pośredniczące czy standardowy przelew bankowy.

Rozwiązanie to wprowadziły już Merlin.pl, Lataj.pl oraz sklepy spółki www.signform.pl (właściciela witryn z formularzami elektronicznymi, np. www.iform.pl, www.pitform.pl). Wdrożenie systemu trwa także w mPunkcie – polskiej sieci ponad 200 sklepów oferujących produkty i usługi związane z telefonią komórkową. Warto też odnotować, że PayByNet jest jak dotąd jedynym systemem płatniczym wdrożonym na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), utworzonej przez MSWiA.

>> Czytaj także: Zakupy w Merlinie szybsze dzięki PayByNet


Następny artykuł » zamknij

Inwestuj we własny dług

Źródło: KIR S.A.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930