OVH szykuje się na podbój USA i zapowiada przejęcie VMware vCloud Air Business

06-04-2017, 09:07

vCloud Air, kluczowi klienci i zespół wsparcia technicznego z doświadczeniem na rynku korporacyjnym posłużą jako fundament ekspansji OVH w Stanach Zjednoczonych.

VMware oraz OVH poinformowali, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Ma ona zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2017 roku.

Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.

- Z przyjemnością ogłaszamy kolejny krok w ewolucji vCloud Air. Nasza wieloletnia współpraca z OVH zawsze układała się pomyślnie, a transakcję tę traktujemy jako rozszerzenie partnerstwa oraz pozytywne wydarzenie dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Klienci skorzystają na globalnym zasięgu OVH i zindywidualizowanej pomocy technicznej, a jednocześnie będą mogli nadal używać naszej innowacyjnej technologii SDDC, do której przywykli – powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny w VMware. - Zamierzamy nadal dostarczać architekturę Cross-Cloud, która rozszerza naszą strategię chmury hybrydowej, umożliwiając klientom uruchamianie, zarządzanie, zabezpieczanie i łączenie aplikacji między chmurami i urządzeniami we wspólnym środowisku operacyjnym.

OVH to jeden z największych dostawców usług chmurowych na świecie – firma ma ponad milion klientów, a w jej centrach danych działa już 260 000 serwerów. OVH od dawna jest partnerem VMware vCloud Air Network i obsługuje ponad 200 000 maszyn wirtualnych dla tysięcy klientów, którzy używają VMware vSphere Private Cloud. 

- Po sfinalizowaniu transakcji będziemy mogli oferować unikatowe korzyści przy dużych wdrożeniach korporacyjnych, w tym bogate możliwości migracji i zaawansowane funkcje hybrydowe dla wirtualnych centrów danych. Skorzystają na tym wszyscy nasi klienci na całym świecie - Octave Klaba, prezes i przewodniczący rady nadzorczej OVH. - Jeśli chodzi o ustawę Patriot Act, mechanizmy izolacji, które oddzielają amerykański oddział OVH od reszty świata, pozostaną niezmienione. Ustawa Patriot Act będzie dotyczyć tylko aktywności vCloud Air związanej z OVH US.

Firma OVH niedawno zapowiedziała rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych, otwierając dwa nowe obiekty i włączając do globalnej sieci wysoce wydajne i ekologiczne centra danych wykorzystujące chłodzenie cieczą. W zarządzie nowej spółki pod kierunkiem prezesa i dyrektora generalnego Russella P. Reedera zasiadają specjaliści z branży hostingu chmurowego.

Obie firmy obiecują zapewnić obecnym klientom vCloud Air bezproblemową migrację, pomoc techniczną, lepszy dostęp do globalnej sieci oraz nowoczesnych i ekologicznych centrów danych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930