Ostatni tydzień na zgłoszenie firmy do konkursu "Technology Fast 50"

09-07-2014, 12:49

Innowacyjne firmy mają już tylko tydzień, by zgłosić swój akces do tegorocznej edycji „Technology Fast 50” – rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Termin bezpłatnej rejestracji online upływa 17 lipca br.

Ranking Deloitte ma na celu zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy. Ocenie podlega w nim tempo wzrostu przychodów firm na przestrzeni ostatnich lat. W tym roku badanie będzie dotyczyć wyników finansowych osiąganych w latach 2009-2013 przez spółki kwalifikujące się do kategorii głównej „Technology Fast 50” oraz podkategorii „Wielka Piątka”, a w przypadku podkategorii „Wschodzące Gwiazdy” uwzględnione zostaną ostatnie trzy lata.

Każda spółka ubiegająca się o udział w programie musi spełniać następujące kryteria ogólne:

  • mieć siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej (w Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czechach, Estonii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowenii, na Węgrzech, Łotwie, Litwie lub Słowacji),
  • opracowywać lub wytwarzać autorskie produkty i/ lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe zagranicznych inwestorów strategicznych. 

Kryteria szczegółowe:

Kryteria Deloitte Technology Fast 50

Polskie firmy od lat dominują w rankingu. W ubiegłorocznym zestawieniu znalazło się ich aż 27, z czego 22 wyróżniono w głównej kategorii. Z kolei w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy” uplasowało się 5 firm. Rodzime spółki stanowiły 45 proc. wszystkich podmiotów obecnych w rankingu z 2013 r. Trzecie i najwyższe polskie miejsce należało do firmy Softhis, producenta oprogramowania z Krakowa, która rok wcześniej znajdowała się na 29. pozycji. Dwie spółki z głównego rankingu - Goclever Sp. z o.o. oraz Sky.pl S.A. - powiększyły swój sukces, kwalifikując się również do „Wielkiej Piątki”. Trzeci rok z rzędu zwycięzcą w głównej kategorii rankingu była rumuńska firma Vola.ro sprzedająca bilety lotnicze przez internet.

Rejestracja online oraz więcej informacji znajdziecie na stronie:

Deloitte/Fast50CESprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.