Oś czasu na Facebooku dla każdego i mobilnie

16-12-2011, 11:29

Na nowy profil w formie osi czasu (Timeline) może już przejść każdy użytkownik Facebooka. Można też skorzystać z okresu przejściowego, aby najpierw samemu przejrzeć nowy profil i potem pokazać go znajomym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy profil - Oś czasu - został zaprezentowany we wrześniu br. na konferencji f8. Twórcy Facebooka postanowili wprowadzić linię czasu, bo doszli do wniosku, że 99% informacji na Facebooku po prostu znika. Nikt nie chce ich odkrywać, klikając w link "Starsze posty". Oś czasu to zmienia. Zachęca do klikania w poszczególne miesiące i lata, aby zobaczyć, czym wówczas dzieliła się z innymi dana osoba.

Teraz oś czasu jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy odwiedzić stronę pod adresem  www.facebook.com/about/timeline i kliknąć w zielony przycisk Uzyskaj Oś czasu, który znajduje się na dole, po prawej stronie.

Czytaj: Facebook Timeline, czyli linia czasu w profilu i dzielenie się wszystkim (wideo)

Dziennik aktywności
fot. DI, zrzut z ekr. - Dziennik aktywności

Potem możemy obejrzeć swój nowy profil, przy czym będzie on widoczny tylko dla nas i ten stan utrzyma się przez 7 dni. W tym przejściowym okresie możemy dokonać przeglądu profilu, usuwając z osi czasu rzeczy, których nie chcemy w niej widzieć, lub dodając takie, które naszym zdaniem powinny się na niej znaleźć. Po upływie tych 7 dni nasza oś stanie się automatycznie dostępna dla wszystkich.

Osoby, które chciałaby natychmiast pokazać oś czasu swoim znajomym, mogą kliknąć w przycisk Opublikuj teraz, widoczny nad osią czasu. Dzięki temu można pominąć okres przejściowy.

Oś czasu w wersji mobilnej
fot. Facebook - Oś czasu w wersji mobilnej

Kiedy najedziemy myszą na dowolny wpis w linii czasu, w jego prawym górnym rogu ukażą się dwie ikonki - gwiazdka oraz ołówek. Kliknięcie w gwiazdkę sprawi, że wpis powiększy się i zajmie dwie kolumny osi czasu. W ten sposób możemy dać do zrozumienia znajomym, co jest dla nas ważne. Kliknięcie w ikonkę przedstawiającą ołówek pozwala na dodanie lokalizacji do wpisu, usunięcie go, ukrycie lub zgłoszenie jako spamu. 

Oś czasu daje także dostęp do Dziennika aktywności (zob. obrazek powyżej). Dzięki niemu możemy szybko oznaczać wpisy jako publiczne/prywatne lub widoczne/niewidoczne na linii czasu.

Facebook poinformował również o dostępności osi czasu w wersjach mobilnych tj. w wersji dla Androida oraz na m.facebook.com. Dzięki temu można zapoznać się z wieloma treściami (zdjęciami, wpisami), po prostu przewijając treści i nie opuszczając osi czasu.

Poniżej film prezentujący oś czasu:

Czytaj: Monetyzacja Facebooka: mobilne reklamy i kupony zniżkowe


Źródło: Facebook blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.