Orange: dwa numery w telefonie i dostępność micro SIM

28-05-2010, 11:17

Orange testuje usługę Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM. Ponadto operator poinformował o dostępności w jego ofercie kart micro SIM, współpracujących z Apple iPadem.

Ekstra numer

Używając Orange Ekstra Numeru, można łączyć się z internetem, rozmawiać oraz SMS-ować i MMS-ować, korzystając z dwóch numerów w jednym telefonie. Dzięki usłudze klienci Orange nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. W każdej chwili można odbierać połączenia przychodzące na oba numery i łatwo przełączać się między nimi, wybierając ten, z którego chcą się połączyć lub wysłać wiadomość.

Przełączenie połączeń wychodzących na Ekstra Numer następuje po wybraniu kodu *121*2# i wciśnięciu klawisza połączenia. Powrót do numeru głównego następuje po wybraniu kodu *121*1#. Aby sprawdzić, jaki numer jest aktualnie ustawiony do połączeń wychodzących, wystarczy wybrać kod *120*#, informacje są wyświetlane na ekranie telefonu.

Testy nowej usługi potrwają do 30 czerwca 2010 r. Aby wziąć w nich udział, należy wysłać SMS-a o treści EN na numer 819. O zakwalifikowaniu się do testu uczestnik zostanie poinformowany SMS-em w ciągu 24 godzin. W ramach testu do aktualnie używanej karty SIM zostanie przypisany drugi numer telefoniczny, z planem taryfowym na kartę - Orange POP.

Warunkiem wykonywania połączeń z Ekstra Numeru jest doładowanie konta zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych. Szczegóły oferty oraz regulamin są dostępne na stronie Orange.

Podobną usługę już wcześniej wprowadził Play, można o tym poczytać w tekście pt. Play uruchamia Xtra numery do zadań specjalnych.

micro SIM w Orange

Od wczoraj klienci kupujący usługi mobilnego internetu w Orange mogą wybierać między standardową kartą SIM a kartą micro SIM, współpracującą z najnowszym urządzeniem firmy Apple - iPadem. Dzięki temu polscy użytkownicy iPadów nie będą musieli przycinać kart SIM, a dla wielu osób był to sposób na obejście problemów z mniejszą kartą.

Karty micro SIM można dostać wraz z usługą mobilnego internetu Orange Free (dla klientów indywidualnych) oraz Business Everywhere (dla firm). Można je kupić w Salonach Sprzedaży oraz sklepie internetowym na www.orange.pl. Karty micro SIM są dostępne wyłącznie w ofertach bez modemu.


Następny artykuł » zamknij

Wieczór z Open Source

Źródło: Orange
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031