Oracle chce 6,1 mld USD od firmy Google

18-06-2011, 12:03

Jest to górna granica odszkodowania, jakiego Oracle żąda od Google'a za rzekomo bezprawne wykorzystanie Javy w systemie operacyjnym Android.

Sąd Okręgowy dla Północnego Okręgu stanu Kalifornia nakazał w tym tygodniu firmie Google opublikować tę część pozwu Oracle'a, w którym zawarte są żądania tej ostatniej. Firma z Mountain View w piątek rzeczone fragmenty upubliczniła. Dowiadujemy się więc, że Oracle, w związku z rzekomym naruszenie patentów na Javę, domaga się od Google'a odszkodowania w wysokości od 1,4 do 6,1 miliardów dolarów.

Przedstawiciele Google'a nie mają wątpliwości, że żądana kwota jest zdecydowanie zbyt wysoka i nie ma najmniejszego związku ze skalą naruszenia własności intelektualnej Oracle'a - podaje agencja Reuters.

Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku Oracle, która kupiła wcześniej firmę Sun Microsystems, do której należy prawo do Javy, pozwała Google'a o bezprawne wykorzystanie i modyfikację skryptów w systemie operacyjnym Android. Oracle domaga się zaprzestania dalszego rozwoju Androida, zakazu sprzedaży smartfonów, na których jest on zainstalowany, a także wysokiego odszkodowania.

>> Czytaj także: Oracle musi zmniejszyć liczbę zarzutów wobec Google'a - ze 132 do 3


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy