Opera otwiera sklep z aplikacjami dla... telewizorów

09-01-2012, 13:35

Opera TV Store to oparty o HTML5 sklep z aplikacjami dla telewizorów, który debiutuje dziś. Co ciekawe, rozwiązanie zostało stworzone w polskim biurze Opery.

Technologia Opera TV Store jest już dostępna dla producentów, deweloperów i dostawców treści internetowych, którzy mogą dzięki niej zaoferować coś nowego telewidzom. Opera TV Store jest dostosowana do telewizorów HD Ready i standardowego pilota. Rozwiązanie będzie pokazywane na targach CES w Las Vegas.

Opera TV Store może być zainstalowana przez producenta na dowolnym urządzeniu STB, odtwarzaczu Blu-ray lub telewizorze HD Ready. Producenci mogą łatwo okiełznać aplikacje telewizyjne na dowolnym urządzeniu działającym z Opera Devices SDK. Dodatkowo selekcja aplikacji oferowanych w Opera TV Store ma upewniać producentów, że ich klienci dostaną najlepsze treści.

Czytaj: Opera na Androidzie z licznikiem oszczędności

- Mieliśmy prosty pomysł, że aby powstały telewizyjne aplikacje z prawdziwego zdarzenia, trzeba dać użytkownikom wygodną nawigację, a deweloperom i dostawcom treści – łatwą i wieloplatformową technologię – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Deweloperzy aplikacji mobilnych, którzy chcieliby dostarczyć swoje produkty także użytkownikom telewizorów, mogą skorzystać z narzędzi Opera TV Emulator oraz Opera Dragonfly. Aplikacje są tworzone z poziomu komputera. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie dev.opera.com/tv.

Poniżej film prezentujący nowe rozwiązanie Opery.

Czytaj: W 2011 r. Google i Facebook królowały na ekranach komórek


Źródło: Opera Software
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy