Opera na Androidzie z licznikiem oszczędności

12-10-2011, 12:22

Przeglądarki Opery oferują oszczędniejsze surfowanie dzięki kompresowaniu stron internetowych. Teraz użytkownicy Androida mogą nie tylko skorzystać z tych oszczędności, ale także przekonać się, jaka jest ich rzeczywista wartość.

Dzięki użyciu chmury, umożliwiającej kompresję stron o nawet 90%, użytkownicy dostają tańsze, szybsze i lepsze przeglądanie. Opera Mini nie potrzebuje żadnego specjalnego urządzenia. Działa na ponad 3000 urządzeń i jest dostępna za darmo na stronie m.opera.com.

Prezentacja zużytych i zaoszczędzonych danych w przeglądarce mobilnej Opery
fot. Opera - Prezentacja zużytych i zaoszczędzonych danych w przeglądarce mobilnej Opery

Debiutujące właśnie na telefonach z Androidem Opera 6.5 i Opera Mobile 11.5 wskażą użytkownikowi dokładnie zużyte i zaoszczędzone dane. Ilość zaoszczędzonych danych przy korzystaniu z przeglądarek Opery przekłada się łatwo na zaoszczędzone pieniądze, jeśli użytkownik płaci konkretną kwotę od megabajta danych lub kiedy korzysta z roamingu. Ci, którzy wnoszą stałą opłatę za internet, mogą uniknąć przekroczenia limitu dozwolonego transferu danych.

Czytaj: Udostępnisz swój pulpit dzięki Google Chrome

Opera Mini i Opera Mobile są teraz ściślej zintegrowane z Androidem. Dzięki poręcznym funkcjom importowania zakładek i umieszczania skrótów bezpośrednio na głównym ekranie systemowym codzienne korzystanie z Opery Mini i Opery Mobile jest prostsze. Import zakładek umożliwia przeniesienie dotychczasowych zakładek w urządzeniu do przeglądarek Opery, zaś skróty umożliwiają szybszy dostęp do ulubionych stron.

Mniej i bardziej widoczne ulepszenia to:

  • wsparcie dla natywnego wideo Honeycomb - zamiast otwierać osobny odtwarzacz dla wideo HTML5, otworzy się teraz ono na pełnym ekranie jako część strony;
  • aktualizacja silnika Opera Presto;
  • wsparcie dla HTML 5 micro data.

Polskich fanów Androida może ucieszyć fakt, że najnowsze wersje przeglądarek mobilnych Opery powstały w polskim oddziale Opery, gdzie ulokowany jest zespół odpowiedzialny za przeglądarki na najpopularniejszy mobilny system świata.

Czytaj: Amazon Silk: Przeglądarka wspomagana chmurowo


Źródło: Opera Software
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy