OneRay Investment: Nowa emisja akcji i kolejny obiecujący projekt

16-03-2010, 23:04

Kolejna prywatna emisja akcji na rynku NewConnect, szczegóły dotychczasowych projektów, a także przewidywane inwestycje - to właśnie te tematy najbardziej interesowały internautów podczas czata giełdowego z prezesem spółki OneRay Investment Bogusławem Bartoniem.

Internauta: Na kiedy planowana jest nowa emisja akcji?

Bogusław Bartoń: Planujemy start oferty prywatnej w 3 dekadzie marca 2010.

W komunikatach pojawiły się informacje na temat nowej inwestycji planowanej przez OneRay Investment? O jaką spółkę chodzi? Z jakiej jest branży?

Ze względu na zaawansowanie procesu negocjacyjnego i wzajemne uzgodnienia z tą spółką, na dzień dzisiejszy nie możemy podać jej nazwy. Możemy powiedzieć, że spółka działa na pograniczu informatyki, teleinformatyki i automatyki.

Czym kierowała się spółka przy podejmowaniu decyzji o wejściu w nową inwestycję?

Kierowaliśmy się przede wszystkim atrakcyjnością spółki pod kątem możliwości wzrostu wartości spółki w okresie najbliższych 3 lat, wysoką konkurencyjnością oferowanych rozwiązań, profesjonalizmem i determinacją zarządu oraz bezpieczeństwem portfela inwestycyjnego OneRay Investment.

Jaką kwotę OneRay Investment planuje pozyskać w ramach emisji, a jaka jest minimalna kwota, która jest spółce niezbędna?

Dla realizacji wszystkich założonych planów chcielibyśmy pozyskać kwotę co najmniej 1,2 mln zł. Kwota minimalna wynika z uchwalonej podczas WZA dolnej granicy widełek podniesienia kapitału.

Ile kapitału ma zostać przeznaczone na dokapitalizowanie eXant, a ile na nową inwestycję?

Około 40% na eXant i około 60% na nową inwestycję.

Jaka będzie cena emisyjna? Czy przewidywane jest dyskonto dla nowych inwestorów?

Cena emisyjna zostanie ustalona w ostatnich dniach przed rozpoczęciem oferty prywatnej w oparciu o sygnalizowane wcześniej czynniki, tzn. przygotowywaną aktualizację wyceny portfela OneRay Investment oraz średnie notowania akcji w okresie ok. 4 tygodni przed nową emisją. Oczywiście, przewidujemy dyskonto dla nowych inwestorów.

Czy akcje nowej emisji obejmowane będą przez duży podmiot, czy oferta będzie skierowana do inwestorów indywidualnych?

Przewidujemy udział zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, z którymi prowadzimy w ostatnim czasie rozmowy.

Jaka stopę zwrotu zamierzacie osiągnąć na dotychczasowych projektach?

Zgodnie z założeniami planowane stopy zwrotu IRR mieszczą się w przedziale od 35% do 45%.

Czy spółka rozmawia także z innymi ciekawymi spółkami, czy może w najbliższej przyszłości nie należy się spodziewać nowych projektów?

Proces rozpoznawania nowych potencjalnych inwestycji trwa. Na bieżąco analizujemy napływające do nas zgłoszenia ciekawych podmiotów, dodatkowo podjęliśmy współpracę z Wrocławskim Centrum Badań EiT+ w projekcie, który również może zaowocować pozyskaniem ciekawych, innowacyjnych projektów.

Jak Zarząd ocenia możliwość wzrostu wartości spółki w najbliższej perspektywie?

Przewidujemy wzrost wartości spółki zarówno w perspektywie krótkoterminowej, wynikający z rozbudowy portfela, jak i perspektywie średnioterminowej w związku z planowanymi wyjściami z kolejnych inwestycji.

Kiedy planowane jest wyjście z dotychczasowych projektów? Czy coś się zmieniło w tym zakresie od czasu debiutu spółki na NC?

Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Zgodnie z przedstawioną strategią pierwsze wyjście z inwestycji jest planowane na 2012 rok, oczywiście nie mogę wykluczyć sytuacji, kiedy zainteresowanie potencjalnego inwestora wybraną spółką może spowodować proces negocjacyjny i wcześniejsze wyjście.

Jakie sposoby wyjścia z dotychczasowych inwestycji przewiduje OneRay Investment?

Wyjście poprzez rynek NewConnect lub transakcja buy out z inwestorem branżowym.

Jak ocenia Pan obecny kurs notowań akcji spółki w stosunku do wartości spółki?

Porównując aktualny kurs z ceną emisyjną akcji serii D, oceniam, że notowania spółki są korzystne.

ipo

Pełny zapis czata znajduje się pod adresem czat.ipo.pl/archiwum


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31