Olbrzymie zainteresowanie tabletem za 45 dolarów

03-01-2012, 15:52

W zaledwie dwa tygodnie urządzenie zamówiło ponad 1,4 miliona osób - poinformował serwis "Time of India".

Tablet Akash za 45 dolarów, który jest prawdopodobnie najtańszym urządzeniem tego typu na świecie, cieszy się bardzo dużą popularnością. Średnio zamawia go 100 tysięcy osób każdego dnia.

Czytaj także: Indie znowu bez P2P

- Nigdy nie oczekiwaliśmy tak dużej odpowiedzi zarówno ze strony klientów biznesowych, jak i indywidualnych - powiedział Suneet Singh Tuli szefujący firmie Datawind, która zajmuje się produkcją urządzenia. - Planujemy dostarczać 70-75 tysięcy tabletów dziennie, gdy fabryki będą działały w kwietniu.

Ze względu na duże zainteresowanie urządzeniem jego produkcja ma się odbywać w dwóch dodatkowych lokalizacjach na terenie Indii. Według przedstawicieli Datawind liczba użytkowników odwiedzających stronę korporacji była tak duża, że początkowo ogromny ruch uznano za atak hakerów.

Warto przypomnieć, że jeszcze w 2010 roku rząd Indii informował o budowie tabletu, który miał kosztować 35 dolarów. Pomimo szumnych zapowiedzi sprzęt nigdy nie trafił do produkcji. Na szczęście jednak kolejne próby azjatyckich inżynierów okazały się znacznie bardziej udane, choć nie udało się utrzymać niezwykle niskiej ceny.

Czytaj także: Mobilne zakupy najchętniej z urządzeniami firmy Apple


Źródło: Times of India
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy