Odszyfruj sobie nagrody! Ostatni dzień konkursu z okazji Tygodnia Szyfrów z Domeny.pl

PATRONAT MEDIALNY 31-01-2016, 09:54

Weź udział w konkursie Tydzień Szyfrów. Pokaż, czy potrafisz rozwikłać zaszyfrowane zagadki - odwiedź www.tydzienszyfrow.pl i sprawdź się. 10 osób otrzyma super nagrody i gadżety.

25 stycznia to Dzień Kryptologii, który jest upamiętnieniem niezwykłej pracy polskich kryptologów. Henryk Zygalski, Jerzy Różycki i Marian Rejewski, łamiąc szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy, przyczynili się do kolejnych sukcesów aliantów podczas II wojny światowej.

Domeny.pl organizują z tej okazji konkurs Tydzień Szyfrów. Tak jak i w poprzednim roku na stronie tydzienszyfrow.pl znajdziecie mnóstwo ciekawostek związanych z szyframi i kodami oraz zagadki. Dowiecie się na przykład o drogach Inków, starożytnym piśmie Quipu lub maszynach i pismach szyfrujących. Konkurs potrwa do 31 stycznia, do godz. 24, a jego wyniki zostaną ogłoszone do 2 lutego na stronie konkursowej oraz na profilu facebook.com/domenypl.  

Poprzednie edycje zakończyły się dużym powodzeniem, a nagrody były warte tysiące złotych. Podczas trwania obecnego konkursu nagród jest więcej, wartość jest wyższa i przede wszystkim są przeznaczone dla każdego, kto rozwiąże zagadki.

Część zagadek jest zaszyfrowana – należy odgadnąć szyfr i podać prawidłową odpowiedź. Jednak, żeby nie było to zbyt proste, zagadek należy szukać po całej stronie internetowej. Są one ukryte tak, aby tylko najlepsi mogli wygrać i zgarnąć cenne nagrody dla siebie, dlatego patrzcie i czytajcie uważnie.

Tydzień Szyfrów

Jakie nagrody można wygrać? Zapewne każdy lubi dobrą zabawę, mieć swój ulubiony kubek, poczytać dobrą książkę lub zrobić coś dla swojej strony internetowej.

Nagrodami w konkursie są między innymi vouchery na grę paintball o wartości 350 zł od firmy www.interskills.pl, kubki „Tydzień Szyfrów” od firmy www.fotokubek.net, vouchery na grę logiczną od Challenge Accepted, książki Dan Brown „Cyfrowa Twierdza”, roczne licencje na program szyfrujący DESlock+ PRO od firmy www.deslockplus.pl + nagrody główne od www.Domeny.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 1 lutego na fanpage'u Domeny.pl. Bądźcie z Nami!


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31