Odświeżona nawigacja Jakdojade.pl - wreszcie z funkcją, na którą czekałem

17-06-2013, 22:29

Czemu Jakdojade.pl nie chwali się wcale nową funkcją, która pojawiła się w odświeżonej wersji narzędzia dla Androida?

Komunikacja miejska nie zawsze jest najwygodniejsza, jednak trudno podważyć niskie koszty podróżowania w ten sposób (przynajmniej w porównaniu do auta czy taksówki). Aplikacja Jakdojade.pl to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu, które właśnie udostępniono w odświeżonej wersji dla Androida.

JakDojade.plZmiany w wyglądzie to tylko formalność

Z Jakdojadę.pl korzystam bardzo często i co tu dużo mówić: narzędzie zawsze wyglądało bardzo schludnie. Trzeba mimo wszystko przyznać, że do tej pory program mocno odbiegał od tego, jak wyglądają standardowe narzędzia w Androidzie (wykorzystujące skórkę Holo). To samo można zresztą powiedzieć o nawigacji między funkcjami i irytującym przez długi czas ekranie startowym.

W komentarzach na Google Play użytkownicy są zgodni co do tego, że Jakdojade.pl nie wymagało dużych zmian w wyglądzie, jednak twórcy mimo wszystko postarali się nadać usłudze bardziej androidowego klimatu. Uważni dostrzegą pewnie również inspirację nowymi trendami w projektowaniu interfejsu, czyli dużo płaskich elementów, podobnie jak w nowym iOS 7.

Jest też nowa funkcja

Gdy ikonka Jakdojade.pl zmieniła na moim telefonie nieco wygląd, przeraziłem się trochę, że twórcy mogli niestety pójść w złym kierunku. Na szczęście szybko okazało się, że wewnątrz programu rewolucji tak naprawdę nie było, a wszystko znajduje się mniej więcej tam, gdzie się tego spodziewałem. Na tym na szczęście się nie zakończyło.

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Użytkownicy Androida mogą teraz skorzystać ze sporego ułatwienia, które do tej pory znane było wyłącznie w płatnym widgecie. W widoku obserwowanych przystanków włączyć można teraz wyświetlanie czasu pozostałego do najbliższego odjazdu - wystarczy więc rzut oka, zamiast konieczności porównywania rozkładu z aktualnym czasem.

Nową wersję Jakdojade.pl znaleźć można na Google Play, a jak zauważa w komentarzu jeden z internautów, teraz brakuje już chyba tylko synchronizacji ustawień w chmurze.


Źródło: Google Play
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy