Od tego smartfona może zależeć przyszłość HTC. Jak Wam się podoba?

13-02-2013, 18:27

Czy HTC One zdoła konkurować z nowym BlackBerry Z10 i Galaxy S IV?

HTC to jedna z niewielu znanych firm tworzących smartfony, które wciąż generują zyski. Niestety z kwartału na kwartał wyniki firmy są coraz słabsze, co bez świetnych produktów może się szybko przerodzić w niemałe straty.

HTC One...

HTC One na tle BlackBerry Z10 i iPhone'a 5. Fot. Mashable

Po prostu HTC One?

W ubiegłym roku HTC zaprezentowało serię smartfonów One, które miały podbić rynek i oczywiście przynieść krociowe zyski tajwańskiej spółce. Niestety w tym samym czasie podobne plany miał również Samsung i firma Apple, którym lepiej udało się wypromować swoje najnowsze gadżety.

Wszystko wskazuje na to, że HTC - pomimo stosunkowo niedużego zainteresowania smartfonami z serii One - chce nadal bazować na tej linii produktów. Urządzenie nazwane po prostu HTC One może być w pewnym sensie postawieniem dorobku z ostatnich miesięcy na jedną kartę, by skupić uwagę użytkowników na flagowym modelu.

Godny konkurent?

Sonda
HTC One będzie godnym rywalem dla topowych modeli na rynku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

HTC na razie nie potwierdza nieoficjalnych doniesień o swoim nowym smartfonie, jednak z przecieków wynika, że sprzęt będzie oferował 4,7-calowy ekran, 13-megapikselowy aparat i oczywiście 4-rdzeniowy procesor. Czy to wystarczy, by rywalizować z niezwykle silnymi konkurentami?

Warto pamiętać, że nowy Samsung Galaxy S IV, który pojawi się prawdopodobnie za miesiąc, może być wyposażony w niezwykle wydajną jednostkę obliczeniową złożoną z dwóch 4-rdzeniowych procesorów. Ostatnio mówiło się również, że smartfon zaoferuje ekran AMOLED o niespotykanej do tej pory rozdzielczości. Przed HTC One jest więc niełatwa droga, a wiele będzie zależało również od tego, co w rzeczywistości pokażą konkurenci.


Źródło: Mashable, Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy