Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz

14-05-2013, 15:21

Miejsce użytkowników na serwerach Google nie będzie już dzielone na Gmaila i Dysk Google. Każdy dostanie 15 GB za darmo, a w razie potrzeby można kupić więcej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma Google ogłosiła, że przestrzeń dyskowa dostępna w ramach różnych usług zostanie ujednolicona. Zamiast osobno wydzielonego miejsca na pocztę Gmail, Dysk Google (Google Drive) i zdjęcia na Google+, użytkownicy Google dostaną po prostu 15 GB miejsca do wykorzystania w dowolny sposób.

Aby ułatwić użytkownikom panowanie nad dostępnym miejscem, Google udostępniła poprawioną wersję strony z informacjami o wykorzystaniu Dysku Google. Można dzięki niej łatwo ustalić, ile miejsca wykorzystano i na co. Można dokupić dodatkowe miejsce, przy czym dostępne plany będą się zaczynać od 100 GB za niecałe 5 dolarów miesięcznie.

zrzut

Powyższe zmiany będą wprowadzane stopniowo na konta użytkowników, w ciągu najbliższych kilku tygodni. Użytkownicy Google Apps również otrzymają ujednoliconą przestrzeń dyskową.

W sieci można się spotkać z różnymi analizami tego "posunięcia Google", ale tak naprawdę trudno uznać, aby w drastyczny sposób zmieniło ono układ sił wśród usług chmurowych. Google zwróci uwagę na swój wirtualny dysk, to prawda, ale decyzja o korzystaniu z tej lub innej usługi chmurowej do przechowywania plików wydaje się dzisiaj bardziej zależna od specyficznych funkcji usługi. Poza tym wiele osób używa kilku usług do różnych zadań.

Czytaj także: Mega ma już 3 miliony użytkowników. Wymieniają się plikami na potęgę!Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.