Nvidia powątpiewa w szybkość nowego iPada

08-03-2012, 21:57

Podczas środowej prezentacji nowego tabletu firmy Apple jeden z wykresów przedstawionych przez kalifornijskiego giganta wzbudził wiele wątpliwości Nvidii.

Apple na jednym ze slajdów zaprezentował wykres, z którego wynikało, iż układ A5X zastosowany w nowym iPadzie jest aż cztery razy szybszy niż procesor Tegra 3 od Nvidii. Wielu powątpiewa w taki wynik.

Czytaj także: Pierwszy kwartał Nvidii gorszy od oczekiwań

Tegra 3 to 4-rdzeniowy układ, który stosowany ma być w dużej części nowoczesnych smartfonów, m.in. nowej linii HTC One, ale również najwydajniejszych tabletach. Zapewnieniami o niezwykłej wydajności układu A5X była zaskoczona sama Nvidia.

Rzecznik prasowy Nvidii Ken Brown stwierdził, iż wywołanie produktu jego firmy na prezentacji kalifornijskiego producenta z pewnością "pochlebia" korporacji, jednak co do szczegółów związanych z wydajnością Apple mógł zwyczajnie przekazać nieprawdziwe dane.

- Nie zauważyliśmy przy tych danych żadnego odniesienia do szczegółowego badania - powiedział Brown. - Musimy zrozumieć, przy jakiego typu narzędziu je wykonano. Czy testy robiono przy jednej czy wielu aplikacjach? Jakich sterowników używano? Jest wiele szczegółów, które mogłyby wpłynąć na wynik takiego testu. Rzecznik Nvidii powiedział również, że o tym, jak wydajność urządzenia przedstawia się naprawdę, przekonamy się tak naprawdę dopiero po tym, gdy nowy iPad trafi do sprzedaży.

Czytaj także: Tegra 3 ma pobić rekord poprzedniej wersji układu scalonego


Źródło: ZDNet, Nvidia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy