NuPlays - alternatywny sposób na muzykę z sieci

26-10-2012, 15:12

NyPlays to dość oryginalna platforma umożliwiająca artystom sprzedaż swojej muzyki. Oferuje wyłącznie albumy i to z dodatkami, co dla specyficznej grupy odbiorców będzie tylko zaletą.

NuPlays to po prostu sklep z muzyką, który umożliwia artystom i wytwórniom samodzielne sprzedawanie muzyki. Takich serwisów w sieci nie brakuje, a jednak trzeba przyznać, że NuPlays zasługuje na uwagę dzięki oryginalnej ofercie.

NuPlays idzie jakby na przekór trendom, nie licząc na skłonienie użytkowników do zakupu muzyki za grosze. Oferuje on albumy w cenach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, które ponadto mogą być oferowane w pakietach z: gadżetami (np. koszulkami), unikalnymi aplikacjami mobilnymi albo punktami NuPlays. Te punkty można potem wymienić  na tzw. "superoferty", takie jak karnety na festiwale czy odtwarzacze MP3, a nawet... kolacja z artystą.

Czytaj: Piraci kupują nawet 30% więcej muzyki. Podział na klientów i złodziei jest zły

Krótkich próbek utworów można wysłuchać przed zakupem. Sam zakup przebiega sprawnie, a dostępne formy płatności to PayPal oraz Przelewy24.pl.

Poniżej zrzut przykładowej strony artysty:

NuPlays

Ten serwis da się polubić z dwóch powodów. Po pierwsze, nawet jeśli obecna oferta nie wydaje się bardzo szeroka, to jednak jest ona dobrze dobrana. Słuchając różnych artystów, nie trafiłem na przykłady wybitnej amatorszczyzny. Powiedzmy, że zazwyczaj oferowana muzyka jest godna uwagi i raczej godna swojej ceny.

Po drugie, samo przeglądanie oferty muzycznej przebiega w sposób zachęcający do dokonywania odkryć. Użytkownik może bez problemu dotrzeć do interesującej treści, bez zbędnego rozpraszania się czy frustracji. Jeśli już zdecydujesz się zapłacić, będziesz raczej wiedział, za co płacisz.

Można mieć zastrzeżenia do tego, że nie da się kupić w tym serwisie pojedynczych utworów. Forma albumu trafi jednak do specyficznych odbiorców i tu jest pies pogrzebany.

NuPlays sam siebie promuje jako serwis dla ludzi, dla których "muzyka jest stylem życia". Obawiam się, że tak właśnie może być. To jest serwis dla kogoś, kto czuje się emocjonalnie związany z muzyką, kto jest gotów do płacenia nawet za muzyczne eksperymenty. Mówiąc najogólniej, jest to serwis dla ludzi, dla których muzyka jest bardzo, bardzo ważna.

Z tego właśnie powodu nie spodziewam się wielkiego sukcesu NuPlays. Ten serwis może jednak funkcjonować podobnie jak wielu niezależnych artystów - dzięki mniejszej, ale oddanej i otwartej na nowe dźwięki grupie fanów.

Czytaj: Xbox Music już jutro, także na iOS i Androida. Microsoft olał użytkowników Windows 7


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31