Nowy wygląd YouTube i przyjazne zakładanie konta bankowego. Przegląd #ebiznes

04-05-2017, 07:36

W dzisiejszym przeglądzie można przeczytać m.in. o nowym (planowanym) wyglądzie serwisu YouTube, cyfrowych usługach w kolejnej branży czy teście bankowości internetowej. Zapraszamy do lektury!

  • LiveChat Software w coraz lepszej formie - spółka odnotowuje kolejny rekordowy miesiąc - w kwietniu liczba klientów wzrosła o 526 (w marcu o 504), co oznacza, że z wrocławskiego "live chatu" dla biznesu korzysta już 19 777 firm i instytucji (źródło: materiał prasowy firmy LiveChat).
  • Zarządzająca wierzytelnościami firma Lindorff SA wprowadziła nowy kanał dla klientów. Jest to platforma internetowa LINDORFF24, skierowana do osób mających problem ze spłatą zobowiązań finansowych i pozwalająca im w łatwy, komfortowy i dogodny dla siebie sposób kontrolować swoje zobowiązania (źródło: materiał prasowy firmy Lindorff).
  • Znany amerykański inwestor Mark Cuban kupił akcje Twittera, o czym opowiedział w amerykańskiej telewizji. Wyjaśnił, że przede wszystkim zainteresował go potencjał firmy pod względem rozwoju i wykorzystania sztucznej inteligencji. Nieco więcej na ten temat pisze BusinessInsider.
  • Portal mojebankowanie.pl przetestował zakładanie konta przez internet. 3 pierwsze miejsca jako najbardziej przyjazne banki zajęły Bank Millennium, ING Bank Śląski i PKO Bank Polski. Oceniano m.in. sam sposób zakładania konta, czas dostarczenia umowy kurierem, możliwość wskazania adresu dostawy, czas oczekiwania na kartę debetową, ilość niezbędnych dokumentów, proces weryfikacji. Jak podkreśla redakcja, wszystkie banki mogą jeszcze poprawić prostotę i efektywność procedur (źródło: materiał prasowy ING Banku Śląskiego, materiał portalu mojebankowanie.pl).
  • Niemiecka firma wydawnicza Axel Springer podpisała porozumienie o partnerstwie technologicznym z AppNexus, firmą dostarczającą kompleksową technologię do obsługi reklam. W 2018 roku na technologię AppNexus przejdą tytuły niemieckie, a w przyszłości - także marki międzynarodowe, w tym polska grupa Ringier Axel Springer (źródło: materiał prasowy firmy AppNexus).
  • YouTube zapowiada gruntowne odświeżenie wyglądu ekranu głównego - ma on ułatwić użytkownikom poruszanie się po ulubionych kanałach i śledzenie działań ulubionych twórców. Jak będzie to wyglądało, można (po zalogowaniu) podejrzeć tutaj.

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930