Nowy wygląd Dokumentów Google oraz skróty klawiszowe

05-08-2011, 13:24

Wyszukiwarkowy gigant kontynuuje wprowadzanie nowości w swoich najpopularniejszych usługach.

Google zaprezentowało ostatnio nowy układ graficzny, który możemy zastosować w Gmailu. Nowości pojawiły się jednak również w mniej popularnych usługach.

>>Czytaj także: Web Intents połączy różne rodzaje aplikacji

Sonda
Smartfony z platformą Bada zdołają konkurować z Androidem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zestaw biurowych narzędzi Dokumenty Google obsługuje teraz nowy motyw, który firma z Mountain View przygotowała dla swoich najpopularniejszych usług. Całość można włączyć po przejściu do usługi i wybraniu przycisku "sprawdź nowy wygląd" (w prawym górnym rogu).

Przy okazji wprowadzono także skróty klawiszowe, które mają ułatwić nawigację po usłudze bez konieczności używania myszy. Dzięki strzałkom na klawiaturze możemy teraz łatwo przewijać listę dokumentów, których ze względu na nowy motyw mieści się w głównym oknie teraz nieco mniej.

Nowy wygląd Dokumentów Google
fot. - Nowy wygląd Dokumentów Google
Skróty przydadzą się jednak również podczas pracy z dokumentami. Korzystając z kombinacji "Shift+T", możemy stworzyć nowy dokument tekstowy, a analogicznie dzięki "Shift+S" pusty arkusz kalkulacyjny, a używając "Shift+C" - nową kolekcję. Listę skrótów klawiszowych można wyświetlić, wciskając po prostu znak "?", gdy kursor nie znajduje się w polu wyszukiwania.

>>Czytaj także: Wygodny podgląd wiadomości w Gmailu


Źródło: Google Docs
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy