Nowy prezes Nokii: Nie ma potrzeby zmiany strategii

03-05-2012, 17:45

Risto Siilasmaa, który objął niedawno stanowisko prezesa Nokii, bardzo optymistycznie wyraża się na temat przyszłości firmy. Jego zdaniem koncern nie musi już nawet zmieniać swojej strategii.

Siilasmaa stwierdził, że Nokia odniesie sukces, bazując na aktualnych planach, a firmie pomoże dodatkowo "duch przedsiębiorczości". W ostatnich kwartałach kondycja fińskiego koncernu znacznie się jednak pogorszyła.

Czytaj także: Nokia najtańsza od 15 lat

Nowy prezes mówił również, że konkurentom firmy brakuje "fińskości", która jak słusznie zauważa witryna The Next Web, przez ostatnie miesiące w Nokii również nie była dostrzegalna. Od czasu premiery smartfona iPhone w 2007 roku cena walorów fińskiego koncernu spadła o ponad 90%.

- Nokia przechodzi przez trudny okres dla nas, jako udziałowców, pracowników oraz Finów - tłumaczył Siilasmaa. - Jestem jednak pewien, że mamy odpowiedni zespół, właściwą strategię oraz coraz lepsze produkty, które pozwolą nam się odrodzić jako zyskowna korporacja.

Odchodzący ze stanowiska prezesa Nokii Jorma Ollila zapewniał natomiast w rozmowie z Financial Times, że w przyszłości koncern zamierza zająć się również produkcją tabletów z Windows 8 oraz "urządzeń hybrydowych". Dyrektor generalny fińskiego koncernu Stephen Elop nie krył jednak wcześniej, że sprzedaż nowych smartfonów firmy jest "mieszana".

Czytaj także: Smartfony Lumia 900 wyprzedały się w kilka dni


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy