Nowy MS Office gotowy do wejścia na rynek. Będzie chmurowy, mobilny, społecznościowy

12-10-2012, 08:36

MS Office będzie drugim obok systemu Windows 8 mocno odnowionym produktem Microsoftu. Będzie on obejmował nie tylko oprogramowanie w pudełku, dlatego jego wchodzenie na rynek będzie się odbywać etapami.

Ekipa tworząca MS Office poinformowała, że najnowsza wersja tego pakietu (znana wcześniej jako Office 15) osiągnęła status RTM (Release to Manufacturing). Oznacza to, że faza tworzenia i testowania jest zakończona i trwają już tylko przygotowania do wprowadzenia produktu na rynek.

W lipcu br. Dziennik Internautów opisywał nowy pakiet Office, który będzie także produktem chmurowym, mobilnym i społecznościowym. Dokumenty będą domyślnie zapisywane na wirtualnym dysku SkyDrive, dostępna będzie synchronizacja na różnych urządzeniach, a sam Office będzie dostępny jako usługa w subskrypcji. Yammer i Skype uzupełnią nowego MS Office o usługi do społecznościowej współpracy i komunikacji. Pakiet będzie też wspierał gesty multidotykowe i tworzenie treści za pomocą rysika.

Czytaj: Microsoft prezentuje nowy Office - mobilny, chmurowy, społecznościowy (wideo)

Sonda
Kupisz nowy pakiet MS Office?
  • z pewnością tak
  • sprawdzę go, a potem się zobaczy
  • nie
wyniki  komentarze

Generalnie nowy pakiet Microsoftu będzie dostępny od 2013 roku. Wtedy również ruszy sprzedaż usługi w subskrypcji. Wprowadzanie pakietu na rynek zacznie się jednak wcześniej. Od października klienci zakupujący Office'a 2010 otrzymają wraz z pakietem darmowy dostęp do aktualizacji. Wersje demonstracyjne nowego MS Office zagoszczą też na urządzeniach z system Windows RT, które pojawią się wraz z premierą Windowsa 8.

Usługi będące elementem chmurowego Office 365 Enterprise zostaną udostępnione w nowej wersji już w listopadzie. Nabywcy licencji zbiorowych oraz współpracujący z Microsoftem deweloperzy będą mogli dostać nowy pakiet również w listopadzie.

Przedpremierową wersję pakietu ciągle można testować na stronie www.microsoft.com/office/preview. Film prezentujący, jak ma wyglądać ostateczny produkt, można obejrzeć poniżej.

Czytaj: Twórca gry Minecraft nie chce Windowsa 8, który "rujnuje platformę PC"


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930