Nowy Hotmail już dostepny dla wszystkich

06-08-2010, 12:22

Usługa pocztowa Microsoftu jest dostępna w nowej wersji dla użytkowników z 220 krajów. Hotmail ma wiele nowych funkcji, ale przede wszystkim ułatwia dzielenie się dużymi plikami dzięki usłudze SkyDrive. Pozwala też przeglądać wiadomości na różne sposoby i zawiera wbudowany komunikator Messenger.

- Przeprowadzka do nowej wersji systemu pocztowego Hotmail miała potrwać do końca wakacji, ale udało nam się zakończyć ją wcześniej – powiedział Michał Kostrzewa, z polskiego oddziału firmy Microsoft - Dzięki temu już od dziś wszyscy polscy użytkownicy poczty Hotmail mogą korzystać z nowych funkcji, które zwiększą efektywność ich pracy.

W Hotmail (pocztahotmail.pl) można teraz przeglądać pocztą według wątków, dat lub na wiele innych sposobów, w zależności od preferencji. Zdjęcia i filmy przesyłane przez naszych znajomych są odtwarzane wewnątrz wiadomości, bez konieczności otwierania kolejnych okien przeglądarki.

>>> Czytaj: Znana wyszukiwarka ludzi startuje w Polsce

Każdy z użytkowników dostaje dodatkowo darmowy dostęp do wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 25 GB, dzięki czemu może wysyłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, z których każde może mieć maksymalną wielkość do 50 MB. Zdjęcia w wiadomościach przesyłane są jako miniatury, a jedno kliknięcie na nie pozwala obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

Korzystając z poczty Hotmail, każdy użytkownik jest chroniony przed spamem i wiadomościami komercyjnymi. Można nimi łatwo zarządzać, stosując zestaw prostych w użyciu filtrów, w tym filtrów działających wstecz. Wiadomości np. z banków mogą być dodatkowo wyróżnione.

Kilka nowości pojawiło się także w kalendarzu poczty Hotmail. Umożliwi on zarządzanie zaproszeniami na wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie. Kalendarz można synchronizować z telefonami komórkowymi (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Dodatkowo wewnątrz poczty zintegrowany został Windows Live Messenger, dzięki czemu prowadzenie rozmów ze znajomymi i rodziną możliwe będzie bez konieczności instalowania dodatkowych programów na komputerze. Co więcej, już pod koniec tego roku wszyscy polscy użytkownicy będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Power Point wprost z przeglądarki, czyli w tzw. Office Web Apps.

>>> Czytaj: Google obsłuży teraz kilka kont jednocześnie


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy