Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowy Gmail dla urządzeń z iOS

03-11-2011, 09:28

Google odświeżył swoje narzędzie w wersji dla iPhone'a, iPada oraz iPoda touch. Niestety nie obeszło się bez utrudnień.

Na blogu Gmaila poinformowano, że nowa wersja aplikacji dla urządzeń z iOS pozwoli szybciej i wygodniej komunikować się ze światem za pomocą e-maili. Jak zauważa wyszukiwarkowy gigant, obecnie tego typu wiadomości towarzyszą nam niemal na każdym kroku.

Czytaj także: Nowy Gmail już dla wszystkich (wideo)

- Chcieliśmy dać użytkownikom informacje, których potrzebują: szybko, bez wysiłku i bez rozpraszania - poinformowano na blogu Google'a. Pomóc ma w tym obsługa powiadomień push, szybka wyszukiwarka e-maili, automatyczne uzupełnianie pól kontaktowych, a także łatwe dodawanie załączników. Na iPadzie możemy dodatkowo korzystać z widoku umożliwiającego jednoczesne przeglądanie e-maili oraz zarządzanie skrzynką odbiorczą.

Bardziej efektywne segregowanie wiadomości ma natomiast ułatwić dobrze znana użytkownikom Gmaila skrzynka Priority Inbox, grupowanie wiadomości z tego samego wątku, a także możliwość dodawania etykiet i gwiazdek - podobnie jak w przypadku webowej wersji narzędzia. Optymalizacje dotyczą także obsługi aplikacji z wykorzystaniem ekranu dotykowego, w tym obsługi kilku nowych gestów.

Nowy Gmail dla iOS
fot. - Nowy Gmail dla iOS
Jak jednak zauważył serwis TechCrunch, nowa aplikacja nie działała do końca sprawnie. W wielu przypadkach już po uruchomieniu wyświetlała komunikat o błędzie i kończyła działanie. Wyszukiwarkowy gigant przyznał się do wpadki i na razie usunął program z App Store'a. Poprawiona wersja Gmaila ma zostać udostępniona internautom "tak szybko, jak to tylko możliwe".

Czytaj także: Użytkownicy będą mogli zablokować niechcianych reklamodawców w Gmailu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: GoogleOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data