Nowy Firefox lepiej poradzi sobie z rozszerzeniami

06-09-2011, 11:53

Najwięcej nowości znajdziemy na stronie Mozilli, gdzie przechowywane są rozszerzenia dla "Liska".

W ostatnim czasie popularność Firefoksa oraz Internet Explorera jest sukcesywnie zmniejszana przez przeglądarkę Google Chrome, z której korzysta coraz większa grupa internautów. Na razie to jednak wciąż narzędzie Mozilli może się pochwalić największą liczbą rozszerzeń.

>>Czytaj także: Google Chrome zyskuje, IE i Firefox tracą

Sonda
Korzystasz z testowych wydań Firefoksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu projektu poinformowano o nowej kategorii "Alerty i aktualizacje", którą znajdziemy na stronie rozszerzeń Mozilli. Jak wskazuje nazwa, trafią do niej dodatki, które zaktualizowano niedawno, a także te polecane przez innych członków społeczności. Dzięki temu internauci będą mogli również szybko sprawdzić, jakie rozszerzenia pojawiły się w ostatnim czasie.

Mozilla postanowiła także zawalczyć z problemem niekompatybilności wielu dodatków z nowymi wersjami Firefoksa. Obecnie podczas odwiedzin strony z rozszerzeniami te niekompatybilne z naszym wydaniem przeglądarki będą automatycznie wygaszane, by uniknąć pomyłek i problemów z instalacją.

Użytkownicy wydań testowych (głównie z linii Aurora oraz Nigthly) mogą instalować rozszerzenia, które jeszcze nie zadeklarowały wsparcia dla nowych wersji Firefoksa, korzystając z Add-on Compatibility Reporter (ACR). Obecnie po przejściu na stronę dodatków przy użyciu wczesnych wydań deweloperskich "Liska" instalacja ACR zostanie automatycznie zaproponowana, jeśli dodatki nie zadeklarowały wsparcia dla danej wersji programu.

>>Czytaj także: Mozilla chce ukryć informację o wersji Firefoksa


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy