Nowości Amazon: Kindle Fire HDX z procesorem 2,2 Ghz, Kindle Fire HD za 139 USD i co jeszcze?

25-09-2013, 08:44

Amazon poszerzył swoją ofertę tabletów o superwydajne Kindle Fire HDX z czterordzeniowym procesorem 2,2 Ghz i przedstawił nowego Kindle Fire HD w cenie 139 dolarów. Są też inne ciekawe nowości, jak przycisk Mayday oferujący szybką pomoc techniczną.

Amazon zaprezentował nowości w swojej ofercie tabletów i jest ich dość sporo, więc dobrze będzie jakoś to uporządkować. Firma przedstawiła:

 • wydajne tablety Kindle Fire HDX,
 • nowego Kindle Fire HD w cenie 139 dolarów,
 • system Fire OS 3.0 "Mojito",
 • przycisk Mayday do uzyskiwania pomocy technicznej.

Kindle Fire HDX

Urządzenia Kindle Fire HDX mają być po prostu wydajne. Zamknięto w nich czterordzeniowe procesory 2,2 Ghz, a dostępne opcje pamięci to 16, 32 lub 64 GB.

Są dwie wersje Kindle Fire HDX:

 • 7 cali, z wyświetlaczem 1920x1200 w cenie od 229 dolarów,
 • 8,9 cala z wyświetlaczem 2560x1600. W tej wersji dostępne są dwie kamery. Cena urządzenia zaczyna się od 379 dolarów. 

zdjęcie

Amazon obiecuje trzykrotnie zwiększoną wydajność urządzeń HDX w porównaniu do poprzedniej generacji, a jednak urządzenie jest 34% lżejsze od poprzednika. Obiecywana żywotność baterii wynosi 11-12 godzin przy użytkowaniu "mieszanym" oraz do 18 godzin przy czytaniu.

Poprawiono jakość wyświetlacza - obraz powinien być wyraźny przy różnych gatunkach oświetlenia i lepiej odwzorowuje kolory. Są głośniki z systemem Dolby Audio. Zaktualizowano aplikacje i tablet działa w oparciu o system Fire OS 3.0 "Mojito", o którym piszemy dalej.

Kindle Fire HD za 139 dolarów

Kolejna nowość to nowy Kindle Fire HD w cenie zaledwie 139 dolarów. Ta cena jest niższa niż cena zapowiadanego przez Tesco tabletu dla mas. Trudno się dziwić - Amazon zarabia głównie na e-usługach i nie od dziś pozwala sobie na sprzedawanie tabletów nawet po kosztach produkcji.

Nabywcy nowego Kindle Fire HD dostaną za 139 dolarów:

 • 7-calowy wyświetlacz 1280x800 (216 ppi),
 • dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 
 • Dolby Audio,
 • zgrabniejszą obudowę, podobną do tej w Kindle Fire HDX,
 • nowy system Fire OS 3.0 "Mojito",
 • do 10 godzin żywotności baterii.

Dostępne opcje pamięci to 16 i 32 GB.

Po wprowadzeniu tych zmian do oferty tabletów Amazona tabelka porównująca najważniejsze modele wygląda tak (można kliknąć by powiększyć):

tableka

Fire OS 3.0 "Mojito"

Jeśli chodzi o nowy system operacyjny Amazona, jest to nadal oprogramowanie bazujące na Androidzie, wspierające aplikacje dla Androida, ale promujące system sprzedaży od Amazona. Dodatkowo zoptymalizowano płynność działania systemu i lepiej zintegrowano go ze sprzętem. 

Nowy Fire OS cechuje m.in. tryb czytania, który automatycznie wyłącza niepotrzebne komponenty w trakcie czytania, oszczędzając baterię. Zoptymalizowany menedżer pobierania pozwala na jednoczesne pobieranie wielu treści i pracę na urządzeniu, przy czym pobieranie jest wstrzymywane w taki sposób, by nie przeszkadzać np. w oglądaniu treści dostępnych online. 

Amazon stara się również przekonać, że jego tablet jest gotowy do zastosowania w firmach. Fire OS ułatwia tworzenie kont e-mail i sortowanie wiadomości w wątkach. Ma wsparcie dla bezprzewodowych drukarek. Dostępne jest szyfrowanie danych oraz zestaw API do zarządzania urządzeniami Kindle, które mogą się integrować z istniejącymi systemami do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Można jednak odnieść wrażenie, że te wszystkie nowości i tak przyćmiłaby jedna szczególna, o której dziś wiele się mówi. Chodzi o przycisk Mayday.

Sonda
Czy wierzysz, że pomoc techniczna Amazona będzie równie skuteczna jak na reklamie?
 • tak
 • raczej tak
 • raczej nie
 • nie
wyniki  komentarze

Przycisk Mayday

Przycisk Mayday jest dostępny na Kindle Fire HDX. Ten przycisk daje dostęp do wsparcia technicznego 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Uzyskanie wsparcia żywego konsultanta ma być możliwe w ciągu 15 sekund lub krótszym. Użytkownik widzi konsultanta, ale ponadto konsultanci będą mogli udzielać wskazówek wizualnych i dźwiękowych.

Najlepiej zobaczyć, jak to wygląda na reklamie Amazona. Oczywiście nie ma gwarancji, że w rzeczywistości będzie to równie atrakcyjne, ale sama idea jest bardzo ciekawa.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930