Nowoczesne technologie w Rzeszowie - II Kongres Profesjonalistów IT

PATRONAT MEDIALNY 24-05-2014, 08:00

Dziś w biznesie nikt już nie funkcjonuje bez informatycznego wsparcia, a ten, kto próbuje to robić inaczej, pozostaje w tyle za konkurencją. W jaki sposób polskie firmy powinny wykorzystywać potencjał systemów ICT (Information and Communication Technology)? Które z nich mogą rzeczywiście podnieść efektywność? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań pojawią się podczas II Kongresu Profesjonalistów IT. Wydarzenie odbędzie się 2 października br. w Hotelu Rzeszów.

Nowoczesne technologie wkroczyły w każdą dziedzinę życia, ale przede wszystkim znakomicie sprawdzają się w biznesie. W erze informacji i pracy opartej na wymianie wiedzy kluczowymi elementami determinującymi powodzenie stały się właśnie systemy informatyczne. Jednak w szybko zmieniających się realiach posiadanie aktualnej wiedzy o sposobach ich wykorzystania to często pierwszy krok w drodze do sukcesu. Dyskusje o tym, jak skutecznie wdrażać nowoczesne technologie, podejmą uczestnicy II Kongresu Profesjonalistów IT. Organizatorem wydarzenia jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

Innowacyjny biznes

W dniu 2 października br. branża ICT z całej Polski ponownie zgromadzi się w stolicy Podkarpacia. Podczas drugiej edycji Kongresu Profesjonalistów IT dyskusje uczestników skoncentrowane będą wokół praktycznych aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii. Wydarzenie skierowane jest do kadry zarządzającej firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Rzeczywistość, w której obecnie funkcjonują przedsiębiorstwa zmienia się bardzo szybko. Rozwijają się narzędzia zarządzania i produkcji, a zwłaszcza rozwiązania z zakresu IT. Dlatego w pełni uzasadniona jest dyskusja o przyszłości systemów informatycznych i prezentacja ich możliwości. Tym razem program konferencji przygotowujemy z myślą o tych, którzy zarządzają firmami, organizacjami, instytucjami, jak również o osobach, które na co dzień je wykorzystują – wyjaśnia Wojciech MATERNA, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT. 

Dyskusje, inspiracje i dobre praktyki

Podobnie jak w roku ubiegłym, program konferencji tworzą wystąpienia plenarne praktyków biznesu oraz debata z ich udziałem. Poza możliwością poznania trendów z branży, udział w wydarzeniu to także okazja do nawiązania kontaktów z osobami, które tworzą oprogramowanie, nowoczesne systemy i chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innym: Anna SIEŃKO, Dyrektor Działu Usług Integracyjnych na Europę Centralną i Wschodnią, IBM, Paweł PODWYSOCKI, Prezes Zarządu Unify Sp. z o.o, Michał SADOWSKI, Założyciel i Prezes Brand24 S.A. oraz Maciej ZAGÓROWSKI, Współzałożyciel i Dyrektor Interaktywny agencji Fabryka e-biznesu.

Chcemy stworzyć przestrzeń, która ma być bezpośrednio wykorzystana dla transferu wiedzy i technologii do biznesu. Na otwartą i zróżnicowaną w opinie dyskusję zapraszam do Rzeszowa  – dodaje Wojciech MATERNA. Przypomnijmy, pierwsza edycja Kongresu zgromadziła przeszło 270 osób – ekspertów i sympatyków nowych rozwiązań. Więcej informacji na temat Kongresu Profesjonalistów IT pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag konferencje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930