Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowinki technologiczne dla studentów - czyli IT Academic Day po raz drugi

PATRONAT MEDIALNY 21-04-2011, 02:52

12 kwietnia na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego po raz drugi odbyła się konferencja IT Academic Day, rozpoczynając tym samym czwartą edycję Szczecińskich Dni Informatyki - InfoTrendy.

IT Academic Day
fot. - IT Academic Day
IT Academic Day to cykl konferencji organizowanych przez studentów w całej Polsce. W Szczecinie na konferencję zorganizowaną przez wydziałowe koło naukowe Grupa.NET przybyło ponad stu studentów zainteresowanych zdobywaniem aktualnej wiedzy dotyczącej programowania oraz nowych rozwiązań z branży IT. 

IT Academic Day
fot. - IT Academic Day
W trakcie konferencji zaprezentowano uczestnikom zagadnienia związane z platformą SharePoint 2010 for developers. Zasady zarządzania projektami programistycznymi według metodyki SCRUM zaprezentowała należąca do Klastra ICT Pomorze Zachodnie firma IT Serwis. Z kolei specjaliści z firmy Microsoft przygotowali prelekcje dotyczące programu współpracy firmy Microsoft z uczelniami wyższymi - Keynote, środowiska Windows Phone 7, technologii XNA oraz HTML 5. I to właśnie prezentacja związana z nową odsłoną popularnego języka do tworzenia stron cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników oraz sprowokowała wiele pytań i burzliwą dyskusję.

IT Academic Day
fot. - IT Academic Day
Na koniec konferencji wśród uczestników rozlosowano nagrody sponsorowane przez firmę Microsoft oraz wydawnictwo Helion, a na wytrwałych czekała dobra zabawa podczas testowania możliwości konsoli Kinect Fun.

InfoTrendy - Szczecińskie Dni Informatyki, w ramach których odbyła się konferencja IT Academic Day, to wspólna nazwa dla różnych imprez i wydarzeń, które łączy jedno - pokazać, jak wiele dzieje się w Szczecinie wokół branży IT.

IT Academic Day
fot. - IT Academic Day
Dotychczas dzięki połączeniu różnych środowisk, pod wspólnym szyldem InfoTrendów, odbyło się wiele wydarzeń, w których udział wzięły setki uczestników - przedstawicieli świata naukowego, akademickiego, gospodarczego oraz władz samorządowych. W tym roku w ramach InfoTrendów odbędzie się jeszcze m.in. konferencja Problemy Społeczeństwa Informacyjnego, konferencja Webclusters oraz spotkania szczecińskiej branży IT - Netcamp.

Więcej na stronie infotrendy.eu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *