Nowe Mapy Google dostępne dla wszystkich i jest Wieża Eiffla w Street View

17-07-2013, 14:51

Nowe Mapy Google są już dostępne, w wersji webowej oraz na iOS. Co więcej, firma Google udostępniła możliwość zwiedzania Wieży Eiffla w StreetView. Jest na co popatrzeć.

Gruntownie odnowione Mapy Google były jednym z hitów tegorocznej konferencji Google I/O 2013. To największa modernizacja tych map od 8 lat.

Teraz Mapy Google mają nie tylko prezentować dane o terenie, ale mają odpowiadać potrzebom użytkownika. Przykładowo po ustawieniu adresu firmowego i domowego użytkownik będzie mógł recenzować i oceniać ulubione miejsca, a także otrzyma rekomendacje od innych. Film poniżej prezentuje ten produkt.

Nowe Mapy Google bez zaproszeń

Ekipa tworząca Google Maps poinformowała na Twitterze, że wersja webowa jest już dostępna bez zaproszeń. Aby uzyskać dostęp, należy się udać pod adres www.google.com/maps/about/explore.

Są też nowe Mapy Google dla urządzeń z iOS. Ta wersja jest zoptymalizowana dla większych ekranów - dotyczy również Steet View, co czyni przeglądanie wygodniejszym na iPadzie.

Jest ulepszona nawigacja z informacjami o ruchu drogowym, nawigacja dla rowerzystów i odnowiono narzędzia do oceniania różnych miejsc. Ta wersja Google Maps wprowadza również nawigację wewnątrz pomieszczeń. Nie jest to obecnie bardzo powszechne, ale rozwój produktów do lokalizacji zdecydowanie idzie w tym kierunku.

Oczywiście powinniśmy mieć na uwadze, że im bardziej spersonalizowane będą nasze mapy, tym więcej Google dowie się o naszych zwyczajach i wędrówkach. Nowe mapy są więc nie tylko odnowioną e-usługą, ale istotnym narzędziem Google do zbierania informacji o nas.

Wieża Eiffla w Street View

Warto przy okazji odnotować, że Google udostępniła możliwość zwiedzania Wieży Eiffla w Street View. Zespół Street View przy użyciu specjalnego wózka Trolley (skonstruowanego specjalnie z myślą o muzeach i zabytkach) wykonał zdjęcia panoramiczne 360 stopni z kilku pięter wieży. Film poniżej przedstawia inicjatywę.

Co więcej, Google Cultural Institute i Stowarzyszenie Wieży Eiffla wspólnie stworzyły interaktywne wystawy online, które przedstawiają historię powstania wieży, jej  konstrukcję oraz inaugurację i pierwszych odwiedzających. Wystawy te zawierają różne materiały historyczne - grafiki, projekty, zdjęcia i nawet nagranie głosu Gustve'a Eiffela zarejestrowane przez Thomasa Edisona. Wszystko to znajdziecie na stronie Google Cultural Institute.

Czytaj także: Czym jest Waze, że Google dał za niego miliard dolarów?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930