Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowe iPady ujawnione przypadkiem(?) na tle nowych urządzeń Nexus

16-10-2014, 11:22

Google zaprezentowała nowe urządzenia z serii Nexus wraz z Androidem 5.0, a tymczasem Apple przypadkiem(?) ujawniła nowe iPady.

Dzisiaj ma się odbyć impreza Apple poświęcona nowemu iPadowi, a wczoraj Google zaprezentowała nowości dotyczące Androida. Dziś wszyscy powinni się zachwycać urządzeniami Nexus, czekając niecierpliwie na nowości Apple. Niestety Apple przypadkowo ujawniła informacje o swoich urządzeniach, psując tę informacyjną harmonię. 

Co zatem ujawniono i pokazano? Zacznijmy od nowości Google. 

Android 5 Lollipop

Przede wszystkim Google zaprezentowała system Android 5.0 Lollipop. Ma on być dostosowany do ekranów różnej wielkości - od zegarków począwszy, na telewizorach i samochodach skończywszy. System ma być dostosowany do pracy z wieloma urządzeniami i osobami. Służą temu konta użytkowników oraz konto gościa, które pozwoli oddać urządzenie innej osobie bez obaw, że ta osoba zobaczy za dużo. Są też dodatkowe funkcje zabezpieczeń. Więcej o systemie można się dowiedzieć na stronie www.android.com.

zrzut strony

Nexus 6

Oczywiście wraz z nowym Androidem Google musiała pokazać jakieś urządzenia. Pierwszym z nich jest Nexus 6, z 6-calowym ekranem (dokładnie 5,96 cala, 1440x2560, 493 ppi), kamerą 13 MP i procesorem Qualcomm Snapdragon 805 (Quad Core 2.7 GHz).

Zachwalaną przez Google cechą tego urządzenia jest turboładowarka, która ma pozwolić na dostarczenie 6 godzin żywotności baterii po zaledwie 15 minutach ładowania. Pełne naładowanie baterii ma pozwalać na 24 godziny korzystania z urządzenia. 

zrzut

Nexus 9

Jest też Nexus 9 z ekranem o wielkości 8,9 cali. Ma być urządzeniem wygodnym przy pracy, ale jednocześnie poręcznym. Umieszczono w nim kamerę 8 MP i procesor 64-bit NVIDIA Tegra K1 (2.3 GHz). Google zachwala zwłaszcza klawiaturę pełniącą jednocześnie rolę etui. Jest połączana z tabletem magnetycznie i umożliwia ustawienie urządzenia pod dwoma kątami. 

zdjęcie

Nexus Player

Google pokazała też jedno oryginalniejsze urządzenie - Nexus Player. Jest to zarówno urządzenie do odtwarzania mediów, jak i pierwsze urządzenie z Androidem służące do grania. Player ma kształt płaskiego dysku, a dodatkiem do niego jest pilot z funkcją wyszukiwania głosowego oraz gamepad (sprzedawany osobno).

Dzięki temu urządzeniu użytkownik może mieć na telewizorze swoje ulubione treści i aplikacje. Może zacząć grę, siedząc na kanapie, potem przerwać ją i wznowić na smartfonie. Nexus Player to realizacja wizji już wcześniej nakreślonej przez Google, polegającej na płynnym przechodzeniu między ekranami. 

zdjęcie

 

Apple walczy o uwagę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nowości Google zostały nieco przyćmione przypadkowym(?) ujawnieniem informacji o nowych iPadach. Po prostu na stronach Apple, w przewodniku dla użytkowników iOS 8.1, znalazły się zdjęcia urządzeń, które najwyraźniej są nowymi iPadami. Ten fakt odnotował m.in. serwis 9to5Mac. Po godzinie Apple usunęła opisaną przez niego stronę. 

Poniżej grafika zaczerpnięta z 9to5 Mac. 

zdjęcie

Grafika sugeruje, że dziś ujrzymy urządzenia o nazwach iPad mini 3 oraz iPad Air 2. Nie wyglądają one bardzo odmiennie od swoich poprzedników. Z ujawnionych materiałów można się dowiedzieć, że urządzenia będą miały Touch ID oraz Burst Mode. Można się domyślać, że Apple zachowała ciekawsze informacje na premierę. 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepikfot. vecstockfot. Freepik

fot. ASICS