Nowa seria MacBooków Air już na początku 2012 roku

28-11-2011, 13:27

Urządzenia prawdopodobnie zadebiutują już w pierwszym kwartale 2012 roku i mają być alternatywą dla ultrabooków - poinformował serwis DigiTimes.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W pierwszym kwartale następnego roku zaprezentowane miałyby zostać maszyny z ekranami o przekątnych 11,6, 13,3, a także 15 cali - dowiedział się serwis DigiTimes. Właśnie z tego typu urządzeniami producenci pecetów wiążą obecnie największe nadzieje.

Czytaj także: Samsung: iPhone 4S niezagrożony w Korei Południowej

Według nieoficjalnych źródeł testowa produkcja nowych komputerów firmy z mniejszymi ekranami już trwa, natomiast wkrótce rozpocznie się wytwarzanie również 15-calowych urządzeń, które mają umożliwić Apple'owi lepsze konkurowanie na rynku bardzo cienkich komputerów przenośnych. Firma i bez tego radzi sobie jednak na tym rynku bardzo dobrze.

Niedawno przedstawiciele AMD stwierdzili, że ultrabooki nie mają żadnych szans w konfrontacji z urządzeniami kalifornijskiego producenta. Według AMD klienci oczekują od tego typu urządzeń m.in. dłuższej pracy na baterii, a także świetnych doznań wizualnych, czego konkurenci Apple'a nie są w stanie zaoferować.

Apple na czas świąt obniżyło też ceny MacBooków Air w Stanach Zjednoczonych i Europie o kilkadziesiąt dolarów. Cienkie komputery bardzo szybko zyskują popularność i według Morgan Stanley, choć na początku roku stanowiły one tylko 8% sprzedaży netbooków Apple'a, obecnie jest to już niemal 28%.

Czytaj także: Apple przygotowywał MacBooki z procesorami AMD


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.